• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет мар 10, 2022 8:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
-Краси, не бързай! Както пита Филма- баш отзад му се клати. Сензор, който мери стайната температура.
- Здрасти Фил!
- Емо, опитай по някакъв начин да измериш близо до сензора, с друг дигитален термометър!
В стаята топло ли е, колко градуса?
Радиаторите топли ли са?
В стаята, където е котела не е топло, затова този температурен датчик е изкаран с кабел до топла стая. Работеше месец без проблем и отчиташе точно, но изведнъж започна да сменя на дисплея през секунди градусите от 24, та до 14. Като дискотека е. Предполагам, че се е прецакал самия датчик. Казаха ми, че е 10 килоома съпротивление. Намерих същия при майсторите на климатици. Сега ще го сменям и ще видим какво става. Дано не са ме подвели за съпротивлението.
krasi92 - майстор
А каква е ролята на този датчик?????
Краси, контролера си има "вграден" СТ, а този датчик си му е..........ми датчика му е.
пон мар 14, 2022 8:27 pmkrasi92 написа:
А каква е ролята на този датчик?????
Измерва стайната температура и влияе на работата на котела. Датчикът стой на платката, но може и да се удължи с кабел, като за платката се закача кабела а датчикът се започва за самия кабел. Идеята е да се докара до помещение, което се оторля. Не мога да разбера къде е проблемът. Оказа се, че датчикът е здрав. Мовтирах друг, и пак същото. И кабел смених и пак играе температурата. Не знам какво да го правя.
krasi92 - майстор
И каква е ролята на датчика
bmahob - майстор
чет мар 10, 2022 8:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет мар 10, 2022 8:56 pmbmahob написа:
Къде се загуби Трифоне :-D
Търсих оня тъп вирус, ама му са размина май или друг го тръшна.
Уцелихте ли ваксата?
Твоята каминка как е?

Ти и Филма сте правилните, да давате акъл тука- ко чакаш?
Вакса не слагам след като месец и половина бях аут още 2020г декември :) от тогава има 4-5 доказани срещи и оцелях, камината е найс............... само дето харчи тия пусти пуканки :)
  • 1
  • 2

Тема "пелетен котел алфа плам 23kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: