Най - вълнуващия въпрос зимно време.
krasi92 - майстор
След 15 години започнаха да се пенсонират. Работят 365 дена в годината. Масовият проблем е износване на турбинката. Някои бръмчат но не въртят. Там затягат втулките на ротора. Взеха офертите на вило. След 2 години макс са пенсонери. Може би има значение че ги правят в анадола. Така че няма вечни поми но напоследък нещата се правят ша ля ля.
kozl - майстор
Те го индикатора:

Прикачен файл:
Rotation tester.jpg
MamaMy - майстор
Аз смених една трискоростна. Първо започна да спира на 1-ва и за да тръгне се налагаше да включвам 3-та. После започна да бучи и вибрира. Според температурата на различни скорости утихваше, но понеже е в стая където се спи се наложи смяна. Малко преди това и сменях кондензатора. Сложих една втора ръка, но тя живя само няколко месеца и някой я спря да почине и тя почина. При пускане не тръгна. При опит за развъртане видимо затягаше. Аутопсията показа наядена ос и ръжда във втулките. Втулките са керамични, но никъде не намерих място за смазване.
kyxap - специалист
вт окт 04, 2022 9:24 amkozl написа:
Те го индикатора:

Може ли координати от къде да си взема такъв тестер, благодаря!
Rotation tester.jpg
kyxap - специалист
Намерих нещо полезно, приложение, което покава дали се върти помпата, няма нужда да се купува тестер, като по-горе показания от kozl.
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=en&gl=US - за Андроид
https://apps.apple.com/us/app/magnetic- ... 1397370458 - за Apple
Ето и видео как работи:
kozl - майстор
ср окт 05, 2022 7:38 amkyxap написа:
вт окт 04, 2022 9:24 amkozl написа:
Те го индикатора:
Може ли координати от къде да си взема такъв тестер, благодаря!
Изображение
Вероятно от дистрибуторите на помпи. Както вече писах този е подарък от дистрибутори на Вило, при покупката на няколко помпи.

Но щом и смартфоните могат да тестват, какво по-рационално от това :roll:
Мартин Кръстев - помощник
За мое щастие не съм имал такива проблеми. Според мен е по-разумно да извикаш някоя фирма и те ще оправят проблема.
sweet28 - напреднал
Прикачен файл:
25-60-180.jpg



Можели някой да ми обясни като за малоумен ;)
Тия две функции който съм показал с стрелки на снимката на помпата точно каква правят.
1. Която бледо се вижда на снимката
2. Която е в зелено.
пет дек 02, 2022 4:52 pmsweet28 написа:
1- пропорционално налягане.
2- постоянно налягане.

В първия случай, се опитва да поддържа налягането пропорционално на променливият дебит. Във вторият, независимо от промяната на дебита, стремежа е за постоянно налягане.
В инструкцията е написано кой режим за каква система е препоръчителен.
Хубаво е да се прочете.
sweet28 - напреднал
пет дек 02, 2022 5:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет дек 02, 2022 4:52 pmsweet28 написа:
1- пропорционално налягане.
2- постоянно налягане.

В първия случай, се опитва да поддържа налягането пропорционално на променливият дебит. Във вторият, независимо от промяната на дебита, стремежа е за постоянно налягане.
В инструкцията е написано кой режим за каква система е препоръчителен.
Хубаво е да се прочете.

Много ти благодаря за отговора :wink:
Нямам инструкциите на помпата не са ми оставили, прочетох в нета някои неща но не ги разбрах.
Според вас за затворена система на пелете с 8 радиатора с термо глави и един бойлер, кои режим би бил подходящ на помпата :)

Тема "Водна помпа Grundfos" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: