Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sun_17 - помощник
Здравейте, днес като пуснах парното (последно беше работило средата на януари) и като се включиха помпите ( при мен са 2, едната върти топлата вода към котела) и започнаха да издават и двете "цъкащ звук". Светят все едно, че работят, но не въртят и цъкат.
Парното е правено есента, затворена система, котел Emtas EK3G-S30. Разширителния съд е 35л напомпан на 0.8bar. Радиаторите, 6 общо, съм ги обезвъздушил на спряно парно всичките.
[youtube]https://m.youtube.com/shorts/g-7a5ocAwvc[/youtube]
Човека, който изгради инсталацията ми каза, да чукна по помпата леко няколко пъти, но не помогна. Затова се обръщам към Вас, ако може за съвет. Благодаря!
vlax - майстор
Ако пуснеш още сто еднакви теми може и да дойде отговор по-бързо. :-D
шоп - майстор
Не си казал точният модел на помпите, но развърти ръчно с една отвертка оста на турбинката.
radius - майстор
бъгав форум+упорит юзър = много теми
И аз дадох идея в някоя от темите
sun_17 - помощник
пет мар 11, 2022 4:04 pmvlax написа:
Ако пуснеш още сто еднакви теми може и да дойде отговор по-бързо. :-D
Извинявам се, натиснах бутона "прати няколко пъти", защото нищо не ставаше. Точния модел на помпата е Grundfos ALPHA2 L model C.
sun_17 - помощник
пет мар 11, 2022 4:10 pmradius написа:
бъгав форум+упорит юзър = много теми
И аз дадох идея в някоя от темите
Отговарям тук (видях че колегата radius пита как се захранват помпите) - не са с ups, директно към управлението на котела са вързани. То и там е работата, че светят и не показват грешки на дисплея, но цъкат и не въртят.
Пс. Още веднъж се извинявам за дублирането на една и съща тема, моля модераторите да изтрият другите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 11, 2022 4:29 pmsun_17 написа:
....
Пс. Още веднъж се извинявам за дублирането на една и съща тема, моля модераторите да изтрият другите.
Модератор идва от дъжд на вятър... Сам можеш да триеш тема. Има едно x за натискане някъде
sweet28 - напреднал
пет мар 11, 2022 4:02 pmsun_17 написа:
Здравейте, днес като пуснах парното (последно беше работило средата на януари) и като се включиха помпите ( при мен са 2, едната върти топлата вода към котела) и започнаха да издават и двете "цъкащ звук". Светят все едно, че работят, но не въртят и цъкат.
Парното е правено есента, затворена система, котел Emtas EK3G-S30. Разширителния съд е 35л напомпан на 0.8bar. Радиаторите, 6 общо, съм ги обезвъздушил на спряно парно всичките.
[youtube]https://m.youtube.com/shorts/g-7a5ocAwvc[/youtube]
Човека, който изгради инсталацията ми каза, да чукна по помпата леко няколко пъти, но не помогна. Затова се обръщам към Вас, ако може за съвет. Благодаря!
Здравей, намерили решение, и моята е същия модел и издава същия звук като твоята от клипа ти.
Последно работеше до като ползвах парното до началото на май и днес реших да го пусна и НЕ тръгна само си цъка :sad:
Някой може ли да даде съвет :sad:
пет сеп 30, 2022 4:07 pmsweet28 написа:
Включи на 3 постоянна скорост!
sweet28 - напреднал
пет сеп 30, 2022 4:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет сеп 30, 2022 4:07 pmsweet28 написа:
Включи на 3 постоянна скорост!
Пробвах всички скорости но промяна няма, само си цъка.
НО просто ги променях скоростите и го оставях за по да кажем половин минута на всяка скорост.
Да го оставя ли за по дълго време на 3 постоянна скорост, да кажем 10-15 мин?
Налягането в системата в момента е 1.2 при студена вода, да пуснали още водица?

Тема "Водна помпа Grundfos" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: