Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sweet28 - напреднал
съб окт 01, 2022 7:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
При теб, щом е имало цъкане, това е показателно за движение. Инак от какво би се породило цъкането?!
Някъде е имало въздух (газ). Просто си обезвъздушил.
Нали Анди?
Много съм бос в тия неща, но съм на 99% сигурен, че нямаше никакво движение и помпата не работеше а само цъкаше както в клипа на автора.
Сега се чува ясно и на която да е скорост как водата се движи :wink:

Доста от вас са на ти с тия неща и искам да задам малко страничен въпрос, системата е затворена, а налагането около 65 градуса на водата е 1,3 - 1,4. Колко е нормално да е налягането в системата? Четох на различни места различни мнения, някои твърдят, че малко над 1,5 - 1,6 радиаторите ставали по безшумни?
Шумът е в зависимост от скоростта. Шумът се определя от специфичното съпротивление, което с увеличаване на скоростта, също се увеличава. Използването на тръби с по голям диаметър, намалява съпротивлението, шумът и скоростта.
Държа си системата на 1 бар. Пет радиатора и лира, скорост на помпата РР1 мисля беше- най ниската, в ляво от бутона.
Никакъв шум.
Когато искам да затопля малко банята само, лирата шуми леко.

Възможно е да е била блокирала, при теб.
Не мога да си обясня шум, предизвикан от......покой, освен специфичният електрически брум.
Все едно, помпата е в боя.
sweet28 - напреднал
Искам да благодаря на всички с вашите съвети ми помогнахте много :wink: , бях се стреснал, че помпата се е пенсионирала :mrgreen:
Фитилчо - майстор
нед окт 02, 2022 10:33 amsweet28 написа:
Искам да благодаря на всички с вашите съвети ми помогнахте много :wink: , бях се стреснал, че помпата се е пенсионирала :mrgreen:
До сега не съм чувал за пенсионирана помпа!
Чувал съм за сменянан от глупост, но робтеща!
Няма какво да им се прецака, споко !
Фитиля, барем ред да беше драснал назаде, хаха!
Или да беше цитирал само онуй, що не си чувал.
kr1100 - майстор
съб окт 01, 2022 7:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Когато искам да затопля малко банята само, лирата шуми леко.
Ега ти човека - топли баня. Стига изгъзици.Много се изнежихте . :?
Къпал съм се в горЪта нависоко , долу на скарата лед, отгоре гореща вода - е не съм умрял. /Старата хижа Чудни мостове 1985г. , а и после на други места.,че и на старата 7 рилски езера края на януари - студ на кубчета.
нед окт 02, 2022 7:56 pmkr1100 написа:
съб окт 01, 2022 7:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Когато искам да затопля малко банята само, лирата шуми леко.
Ега ти човека - топли баня. Стига изгъзици.Много се изнежихте . :?
Къпал съм се в горЪта нависоко , долу на скарата лед, отгоре гореща вода - е не съм умрял. /Старата хижа Чудни мостове 1985г. , а и после на други места.,че и на старата 7 рилски езера края на януари - студ на кубчета.
20та година се къпах в Карловското пръскало, около 20ти Януари.

https://photos.app.goo.gl/UGhMKbLD4uqMyQtg6

По точно- 17.01.2020г, баш на празника.
Пътеката, до пръскалото е 15 минути. На връщане, към хижата е само 5. Не усетих грам студ.
Нежен ли ма наречи, градско?
kr1100 - майстор
нед окт 02, 2022 10:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
....
....Пътеката, до пръскалото е 15 минути. На връщане, към хижата е само 5. Не усетих грам студ.
Нежен ли ма наречи, градско?
Не виждам да си гол :-D
пон окт 03, 2022 4:41 pmkr1100 написа:
Не виждам да си гол :-D
Не мога да мина през цензурата.
kozl - майстор
нед окт 02, 2022 11:33 amФитилчо написа:
нед окт 02, 2022 10:33 amsweet28 написа:
Искам да благодаря на всички с вашите съвети ми помогнахте много :wink: , бях се стреснал, че помпата се е пенсионирала :mrgreen:
До сега не съм чувал за пенсионирана помпа!
Чувал съм за сменянан от глупост, но робтеща!
Няма какво да им се прецака, споко !
При мен има 2 Грюндфуса с прекършени оси. Немат електроника и не щат да ги ремонтират. Третата по ред е Вило.

Тези от Вило ми дадоха некъв магнитен индикатор дето да разпознава дали се върти помпата. Ма немам спомени дали съм го тествал.

Тема "Водна помпа Grundfos" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: