• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
piteriv - специалист
Здравеите.Идеята ми е да се отоплявам на газ защото ако погледнете таблицата за цени?????Но до нас не стига газопровод.Та тьрся начин да си я доставям ас.И за това питам дали някой знае дали и кьде се произвеждат депозити(стационарни бутилки)за метан.Те това е иблагодаря за отделеното време!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) 3. Продажна цена на краен клиент на колонка – 0,99 лв/кг


1 м³ метан = 4 литра метан = 0,71 кг метан = 0,702 лв с ДДС (продажна цена на колонка)

1 кг метан = 5,6 литра метан = 1,4 м³ метан = 0,99 лв с ДДС (продажна цена на колонка)

1 литър метан = 0,25 м³ метан = 0,178 кг метан = 0,175 лв с ДДС (продажна цена на колонка)

Съотношението метан - бензин и метан - пропан-бутан е следното:

3,2 литра метан = 0,571 кг метан = 1 литър бензин = 0,565 лв с ДДС (продажна цена на колонка)

3 литра метан = 0,535 кг метан = 1 литър пропан-бутан = 0,529 лв с ДДС (колонка)

1 кг метан = 5,6 литра метан = 1,750 литра бензин = 0,99 лв с ДДС (продажна цена на колонка)

1 кг метан = 5,6 литра метан = 1,867 литра пропан-бутан = 0,99 лв с ДДС (колонка)
Palawnik - специалист
Провери ли на "Кълвача" те са доста сериозна фирма и предполагам ще измислят нещо. На сайта им пише, че проектират и жилищни инсталации.
Успех
piteriv - специалист
Palawnik написа:
Провери ли на "Кълвача" те са доста сериозна фирма и предполагам ще измислят нещо. На сайта им пише, че проектират и жилищни инсталации.
Успех
Благодаря Palawnik,говорих с тях по принцип правят.Но конкретна цена не дават и през цялото време ме убеждават в това колко по изгодно е пропан бутан.Помолих ги да ми коментират това, 1 кг метан = 5,6 литра метан = 1,867 литра пропан-бутан = 0,561 лв с ДДС (Овъргаз),но нищо конкретно..........Питам се кой прави бутилките на колите които се движат на метан???
Palawnik - специалист
Преди малко говорих с фирма която монтира газови уредби. Неговите думи бяха, че в БГ не се произвеждат. Има и големи обеми, но струват майка си и баща си. Най-добре е няколко бутилки да се съединят. Потърси някоя фирма която монтира газови уредби.
  • 1
  • 2

Тема "Знаетели......вьпрос за депозит за гас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: