• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Глупости на джуджалета.
Изтърка се от снимки, но си виси на стената и работи- 2007 набор. Накрая запомних рождената му дата, че с всяка подобна тема, търча да погледна. Зная за още по стар, в един хотел на Беклемето. И още един водосъдържател, който от 2008, бидейки десетина годишен, бе свален от стената и ползван по друг начин. Сигурен съм, че още е здрав- седи за доказателство. Никакъв проблем да го надуя, в някое клипче.
Верно е, хоризонталните недолюбвам и аз, но историята помни период от две години, през който редовно се ползваше в квартира. Дори успяваше редовно да зачерви Пепито, а топлата вода е свършвала само като мия посудата, след парти (благоверната помагаше в гаража).
Е, майка ѝ ведньж го занули, но обясни, че не е бил подготвен за визитата, както и аз.
Та, гаранция Франция. Марката е една варненска, а емайла не е бил това, което е.
Неверниците ги къпя безплатно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да напомня за незнаещите, че Тедан е куха търговска марка, без грам производство, която лепи етикетите с логото си върху евтини модели. Бойлерите с тази марка са произведени извън ЕС. Декларираната гаранция 10г е само за водосъдържателя, което обикновено гордия собственик научава след първата повреда под формата на поздравителна картичка - сметката за ремонта :-D .
miroki - майстор
По принцип правилна ли ми е сметката, че 50 вертикален има топла вода, близко до 80 хоризонтален?
Ще меря тези с двата цилиндъра -плоските, дали ще минавам покрай него, без да се блъскам много.
Миро, дано е някакъв ориентир онова, което писах за хоризонтален Елдом 80л.
Освен това, както вече е известно на широката аудитория, у дома ползвам вертикален 80л. предимно загряван от слънчев колектор.
На око, серпентината му покрива горните 60л от обема.
Загрети до 45 градуса, което прави среда Т на водата ок 47-48, тези 60л ми стигат за мъжки душ, измиване на някаква посуда и топла вода за пералнята.
Смятай!
miroki - майстор
Аз и с 30л. Бойлер ще се изкъпя. Но щерката хаби 80 вертикален. Бяхме на ТЕЦ до скоро и няма отвикване.
Гледам и едни хоризонтални, доста дебели. Имат вертикала, колкото са високи тумбестите и късите.
Накрая каскада от малки ще сглобя :)
Обем е спасението. Женските харчат яко. Успех!
6osi6 - майстор
Подмених фланеца на неръждаем Сън систем с такъв елдомски, https://www.delta-elis.com/bg/3-385-%D0 ... %D0%BC.htm
за да сложа елдомски нагревател.
Стария фланец беше с аристонски нагревател, с анадод и отвор за монтажа.
Трябва ли да се слага аднод на неръждаем бойлер?
шоп - майстор
Ако нагревателят е от неръждавейка или титан нищо друго не ти трябва.
Ако е меден обаче дори и анодна защита да имаш нагревателят няма да изкара дълго.
6osi6 - майстор
Този бойлер е последователно вързан след слънчевия, който е обикновен и в него не искам да пускам ток. Нагревателят е 30 лв., смяната му е лесна и ще работи само лятото в неръждаемия когато е нужно.
Проблемът е, че има малко ръжда по заварките на бойлера. Да слагам ли анод?
feikot - специалист
съб апр 29, 2023 8:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
Обем е спасението. Женските харчат яко. Успех!
Моята 200 л си ги източва, ти за 80 :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Помощ за избор на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: