• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
feikot - специалист
Колеги, препоръчайте ми 150-200 литров бойлер, стоящ висящ няма значение, с една серпентина, която ще е вързана към газов котел. Тънкия момент обаче е, че искам да е или с възможно най-слабия нагревател или преди години бях виждал с 2 бутона- единия 1КВ втория 2КВ, общо 3, но не откривам такъв в момента. Нужен ми е с по-слаб нагревател за да мога да го включвам към фотоволтаика.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами взимаш 200л примерно Теси + нагревател с отделен оранжев битермостат, а не plug&play. Нагревателят реално е съставен от 3 нагревателя по 1кВт и си ги връзваш както искаш
feikot - специалист
Този комплект, който е с трифазен нагревател ли ?
Може да ти прилича, но на теб ти трябва
https://thermoeconomic.com/produkt/%d0% ... %b0%d0%bd/

Ето ти комплект
https://karana-bg.com/nagrevateli-i-aks ... 000-litra/
Въпросът ти ми подсказва, че ти е необходим електричар, особено ако имаш трифазен ток.

Лазаре, зех че уцелих баш на Теси комплектите. Започват от 2.4 даже, което е още по подходящо сякаш.
feikot - специалист
Благодаря ! Точно това търсих и все не го намирах.
Трифон П.Трифонов написа:

Въпросът ти ми подсказва, че ти е необходим електричар, особено ако имаш трифазен ток.
Убий ме обаче това не разбрах как го реши :)

Няма да е трифазен,писал съм,че ще е моно и искам да е с по-ниска консумация заради ФВ. Трифазния иска контактор,логично.
шоп - майстор
Вземи си неръждаем бойлер. Всичко друго изкарва максимум гаранцията.
Относно нагревателя: има фирми, които ще ти направят нагревател по поръчка. Ако искаш и 500 вата :cool:
пон май 16, 2022 12:43 pmfeikot написа:
Благодаря ! Точно това търсих и все не го намирах.
Трифон П.Трифонов написа:

Въпросът ти ми подсказва, че ти е необходим електричар, особено ако имаш трифазен ток.
Убий ме обаче това не разбрах как го реши :)

Няма да е трифазен,писал съм,че ще е моно и искам да е с по-ниска консумация заради ФВ. Трифазния иска контактор,логично.
Да бе, прочел съм изискванията.
Неска няма да та убивам, понеже погрешно съм се усъмнил, хаха.
... по нагоре си писал трифазен.
пон май 16, 2022 9:53 amfeikot написа:
Този комплект, който е с трифазен нагревател ли ?
Би могъл да се свърже, но на теб не ти трябва, а и контактор се изисква поради друга причина. При теб е определяща схемата.

Колега Шопен, у дома имам три жилЯзни водосъдържатела, съответно 97ма, 07ма и 14та година. Последните два работят, а първият стои за доказателство на неверниците. Джилязу!
stefanjor - специалист
Здравейте,
Да използвам темата и да питам- трябва да взимам за вилата бойлер 30 л. вертикален.
Търся нещо бюджетно, понеже няма да се ползва интензивно.
Загледах тези два варианта и ми е много странно Tеси по- скъпо от Бош...
Къде е уловката, и ако някой може да ме насочи към 30 л бойлер ще цъм благодарен.

Прикачен файл

Boiler.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Двата се правят на една поточна линия в Шумен, разликата е, че единият има външна врътка на терморегулатора, а при Боша е в кутията
ico_3 - специалист
Някой може ли да прати линк за продажба на нагревател за бойлер Sunsystem 3 kw че аз не откривам
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Помощ за избор на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: