• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср апр 27, 2022 10:36 pmbrum написа:
Защо тези тръби са неподходящи?
Предполагам, въпросът е към мен.
Без снайперите, тръбите ги видях с алуминиева вложка.
LazarGanev - "Велик майстор"
Привидно са много подходящи, защото са метални, гъвкави и неръждаеми, но аз отдавна съм се отказал от тях заради ей такива упорити течове, които се появяват впоследствие. Като трябва да отидат двама човека няколко пъти да източват антифриз, ремонтират и пак да пълнят, то смисълът от този обект отива на кино. Да ползвам новия лаф - секи сам си преценя :wink:
molt - специалист
Защо има толкова много видове свързване на гофре.
Прикачен файл:
1111.jpg
1111.jpg (3.33 KиБ) Видяна 1616 пъти
Прикачен файл:
22222.jpg
22222.jpg (41.24 KиБ) Видяна 1616 пъти
Прикачен файл:
44444.jpg
44444.jpg (55.46 KиБ) Видяна 1616 пъти
има и още един вид , но немога да го прикача .Това за различни приложения на гофрете ли са връзки или.
Кои да търся или няма значение в моя случаи.
brum - майстор
Нямам опит с тези тръби, но това което съм вижда (май е масова практика) е да се ползва челно уплътнение. Пресоват се 2-3 оребрявания, челосва се (от устройството с което се пресова) и се стяга. Обаче подозирам, че точно този вариант протича най-лесно.
6osi6 - майстор
С тази помпа и с втори обезвъздушител на мястото на коляното горе след помпата и денивелация 8 до 9 метра, ще може ли да се обира въздуха от системата, без да се слага друг на покрива?
Прикачен файл:
Компактен монтаж соларен бойлер 150л.jpg
Компактен монтаж соларен бойлер 150л.jpg (20.98 KиБ) Видяна 1527 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
По-скоро не и няма смисъл. Аз на панела не слагам никога обезвъздушител, защото е слабо място, а обезвъздушаването го правя, както е предвидено по учебник - с допълнителна помпа, чрез принудителна циркулация през специалните кранове на соларната помпена група. Със същата помпа накрая нагнетявам до 3,5 бара, замервам за последно точката на замръзване на флуида, показвам го на ползвателя и така предавам системата за ползване
6osi6 - майстор
Само на вода със соларната помпа, за проба, ще обезвъздуши ли за няколко дена?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, няма как да вдигне 8-9м, но с вода е лесно - ползваш директно водопровода. Затваряш крана на дебитомера, връзваш маркуча към крана за пълнене, а на крана за източване слагаш друг маркуч,а другия край в канала или в кофа. Като пуснеш водата, става циркулация през цялата система и струята изгонва всичкия въздух, затваряш крана за източване, пак го отваряш и така няколко пъти, докато окончателно се убедиш, че няма въздух, вдигаш налягането и си ти :wink:. Отваряш крана на дебитомера и се заемаш с контролера
6osi6 - майстор
съб апр 30, 2022 4:47 pmLazarGanev написа:
Не, няма как да вдигне 8-9м,
Тази помпена група ще има ли проблем с превъртането, ако сложа тръба мед 12Ф?
Пътят в една посока е 17-18 метра с денивелация над 9 метра?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, няма да има проблем
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Соларна система проблеми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: