Най - вълнуващия въпрос зимно време.
HX_Vextor - специалист
Здравейте , наскоро закупих всичко нужно за направата на локално парно и утре се захващам да го правя

Котела ми е Defro на твърдо гориво и според производителя помпата се слага на топлата вода, а не както обикновенно на студената .

Закупил съм и четриптен вентил на Есбе ,които смятам монтирам веднага след котела ,ще има байпас който ще му позволи да направи малък кръг за първоначалното протопляне на водата .
От котела инсталацията ми започва с 1 1/2 метална тръба около 50 см . , там се прави байпаса пак от същата тъба ,след което продължава около 50 см и там е монтирана помпата .
След помпата инсталацията си е както следва , колектори ,полипропиленови тръби ,радиатори , дъра дъра ...
Къде е най-добре да монтирам разширителният съд ?

забравих да кажа че системата ще е затворена !

Благодаря предварително !
idunno - специалист
Максимално близо до смукателната страна на помпата.
HX_Vextor - специалист
помпата ще е на около метър тръбен път от котела, значи трябва да закача разширителният съд точно преди помпата .

извинявам се за глупавите въпроси , но за пръв път се сблъсквам с изработката на цяла парна инсталация и имам доста недоизяснени неща :partyman:


п.с. друг въпрос ! :)

както вече споменах правя инсталацията със стъклофибърен полипропилен , присединяването на резбите към колекторите и кранчетата как е по-добре да се направи ?? Имам Loctite 586 уплътнител за метал и конец на същата фирма ... кое е по-добре ?
HX_Vextor - специалист
:supz: благодаря ,за сега съм ок , залепих някоя дъга тръба ..

залепих и два колектора ,тоест залепих крановете към колектора ... лепилото свърши работа ... след 10 часа няма мърдане ,но нормално ли е излишното лепило което е около резвата да е меко и да не е стегнало и възможно ли е да прокапе ?
ESPACE - майстор
Нормално е да не е стегнало и не се притеснявай, няма да прокапе.
6osi6 - майстор
HX_Vextor написа:
Къде е най-добре да монтирам разширителният съд ?
Няма значение къде ще бъде монтиран разширителния съд. Слага се където ти е удобно, може да е на малкия кръг. Важното е в него да има налягане 1.5 атмосфери, или съответно толкова, на колкото се пълни системата и когато няма вода в нея, съдът да показва при проверка с манометър налягането на което тя се пълни.
След време вентилът на съда почва да изпуска, налягането в него намалява и тогава все едно, че нямаш съд.
В сервизите не се продават само вентили. Не се и търсят, защото никой не си прави труда да проверява налягането с манометър след първоначалното монтиране на съда.
Ако вентилът държи някакво налягане, може даму се сложи метална капачка с гумено уплътнение. Ако и така не става, трябва да се свали и игличката му да се избие (не може да се смени с автомобилна),
След това се завива отново, ако е нужно се уплътнява с течен силикон, лента, конец или друго, и върху него се завива удължител със сменяема игличка - продават ги в Технопарт, може да ги има и в Тех-ко, струва 7 лева, 100 мм. кат.№ 33.2003
Прикачен файл:
aasd.png
aasd.png (54.69 KиБ) Видяна 4132 пъти
idunno - специалист
:-D :-D :-D :-D това може да го напише човек, който няма никаква представа от хидравликата на обикновена отоплителна инсталация.Точно тези глупости са първопричината на стандартните оплаквания на хора ползватели на малки отоплителни системи, а именно шум в радиаторите, въздух- независимо от това колко пъти обезвъздушават системата и ред други проблеми.
solar_entusiast - специалист
Верно бе.
Язък за тия инженери в МЕИто дето сигубат времето за да я учат тая специалност. :)
След като нищо не е от значение.
idunno - специалист
Това как се тълкува? :-D :-D :-D :-D

Тема "Въпрос за разширителен съд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: