Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, Дойде време и аз да отстранявам теч в слънчевия колектор. Системата ми е затворена под налягане и работи от 5 години, като не е пипана от първоначалното зареждане с етилен гликол, но видно от снимките и при мен се е появил теч в панела и ще трябва да се отваря за заварка. Тази пролет налягането в системата започна да паа и след пълен преглед на всички свръзки не намерих теч, но пък стъклото държи конденз от вътрешната страна на панела. Онзи ден се качих на покрива с надеждата, че като махна осемте болта отстрани на корпуса на панела и ще може да се повдигне стъклото, но уви без резултат. Въпросът ми е как се отваря този панел Ferroli и предварително благодаря, ако някой може да помогне. Успешен ден на всички!

Прикачен файл

20220501_144208.jpg

Прикачен файл

20220501_144146.jpg

Прикачен файл

20220501_144137.jpg

Прикачен файл

20220501_144133.jpg

Прикачен файл

20220501_144108.jpg
Да добавя за уточнение, че рамката на стъклото е захваната и отстрани на панела с осем винта, но и след махането им не дава признаци на повдигане - допускам, че е залепена допълнително, но нямам идея как да подходя с отварянето.

Прикачен файл

20220501_144258.jpg

Прикачен файл

20220501_144245.jpg

Прикачен файл

20220501_144239.jpg

Прикачен файл

20220501_144232.jpg
Помолих за помощ. Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем ?
Щом никой не пише, значи от четящите никой не е отварял Фероли.

Отварял съм Теси. Беше отдавна- десетина години.
Спомням си, че махнах гърба, след което разглобих рамката, като падна едната страница, за да може да се измъкне стъклото от уплътненията. Стъклото остана заедно с останалите три страни.
Според мен, панела трябва са се свали от стойката, да се обърне и огледа.
Все от някъде ще поддаде.
kartechar - специалист
Миналата година отварях на Сънсистем - също откъм гърба. Ако може да е от полза,ето:
Изображение
Разпробивах нитове по рамката,после ги занитвах. Абе, тегава работа!

Тема "ОТВАРЯНЕ НА СЛЪНЧЕВ ПАНЕЛ FERROLI" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: