Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dikidera - помощник
чет май 12, 2022 12:50 amresistbody написа:
Налепи фибран вътрешно си си готов.. бързо лесно вкусно.. за финиш каквото ти е кеф...
Ако си ламарина разкриваш и изолацята под ламарината... пак става.. няма да има финиш отвътре..
Друг вариант е да сложиш термопанели върху съществуващия покрив..
Варианти безброй много..
Фибран е това XPS, така ли? А с какво да го залепя към тази плоскост, така че, да не се отлепи след като се постави и шпакловка? Все пак не искам да се стовари върху хората.
"Пистолетна" пяна за лепене на топлоизолационни плоскости.
Винтове за дърво, с шайби, за закрепване докато "дръпне" пяната. Отнема петнайсетина минути, но не е много удобно да се чака всеки лист.
Винтовете трябва да се подберат много точно по размер, за да не продупчат ОСБто.
Чух наскоро, за някаква пяна, която почти мигновено задържа, но нито съм ползвал, нито съм виждал. Не работя от поне 10 години, освен по моята си къща.
dikidera - помощник
Тея от практикер ми казаха, че по-лошо щяло да стане, защото ще се задържала топлината. Освен да пробвам все пак ама после ще трябва да го махам XPS-а, което ще е друг зор.
mrsch66 - специалист
И ти и ;;консултантите;; от Практикер сте бягали от часовете по физика. :-D
Диди, не знам каква ще я измислиш, но ако смяташ да го махаш.......то на балтон заприлича бе!!!
Недей да лепиш с каквато и да е пяна. Махането е към кофата, освен, че трябва да си измислиш и златен медал.
Даже два, а защо не и трети, като комплексен победител.
dikidera - помощник
съб май 21, 2022 5:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Диди, не знам каква ще я измислиш, но ако смяташ да го махаш.......то на балтон заприлича бе!!!
Недей да лепиш с каквато и да е пяна. Махането е към кофата, освен, че трябва да си измислиш и златен медал.
Даже два, а защо не и трети, като комплексен победител.
Съжалявам, но не разбрах. Нищо не съм слагал още, едва свърши работната седмица, нали знаеш на селото се ходи само в събота и неделя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 21, 2022 7:28 pmdikidera написа:
съб май 21, 2022 5:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Диди, не знам каква ще я измислиш, но ако смяташ да го махаш.......то на балтон заприлича бе!!!
Недей да лепиш с каквато и да е пяна. Махането е към кофата, освен, че трябва да си измислиш и златен медал.
Даже два, а защо не и трети, като комплексен победител.
Съжалявам, но не разбрах. Нищо не съм слагал още, едва свърши работната седмица, нали знаеш на селото се ходи само в събота и неделя.
Като идеш, наснимай отвън и вътре и в по-общ план, че май не даваш нужната информация
dikidera - помощник
Аз ще снимам, но бих искал да съм закарал някакъв материал там, примерно фибрана. В практикер ги гледах имаха 8см по 0,75м2, като ОСБто е 2см на бараката, не знам с какви видии да го хвана фибрана(и да не излезе през тавана), с или без шайба и т.н, с или без пяна.
Дики, недей с фибрана, че трите медала са ти в кърпа вързани!
Това иронично и саркастично, но няма и как да е иначе.

Купи си стиропор- 7-10см, колкото сметнеш на джоб! Купи си един пистолет и пяна за лепене! Един флакон лепи между 7 и 14м2. Може повече, както и по малко. При теб ще е икономично.
За винтовете писах- според дебелината на листовете. Ще преценяваш.
Шайби си купи също. Предвиждай по 4 на лист, заедно с винтовете!
Мрежата и шпакловката са ясни.
След замрежването, ако имаш ръчичка и е направено добре, нашляпай една драскана мазилка и няма да си познаеш бараката, даже и през зимата!

пп. Привет Кака, радвам се да те видя!

пп2. На едно листче, те толко е достатъчно, обикновено.
https://photos.app.goo.gl/9N8fZVWfnnh3AtCfA

Прикачен файл

DSC_0233.JPG
Hursa - майстор
пон май 09, 2022 8:56 pmdikidera написа:
Имаме магазин-кръчма с дървена барака от шперплат около 40 квадрата, покрита е с черна хартия. Санирана е отвън, така че зимата няма проблем, но лятото не се стои вътре. таванът няма изолация никаква, и вътре става като конвектомат.
Засенчва ли се от нещо. Прозорците големи ли са? Покрива - може ли да се надгради, ако трябва и с външни колони. Кухня има ли? С какво охлаждате помещението/помещенията. Как вентилирате.

Тема "Изолиране на дървена барака през лятото." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: