Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dikidera - помощник
Имаме магазин-кръчма с дървена барака от шперплат около 40 квадрата, покрита е с черна хартия. Санирана е отвън, така че зимата няма проблем, но лятото не се стои вътре. таванът няма изолация никаква, и вътре става като конвектомат. Какво може да се направи по въпроса?
kalin72 - майстор
Явно не е "санирана" :)
Сложете изолация и на тавана.
Плюс вентилиран покрив, освен ако не оскъпи прекомерно шкембето и скарата.
kalin72 - майстор
Трифоне, да ползвам на човека темата :)
Направих си голям навес с поликарбонатни плоското за покрив. Светло е, ама като напече знаеш какво става отдолу. Въпроса ми е как най-добре да постъпя - отгоре ондулин, или отдолу ролетни щори? Говоря за затъмняване на 2/3 от покрива.
Ни съм правил, ни съм виждал покрит поликарбонат, та ще разсъждавам.
С ондулин, вероятно ще е по еФтино, Николичь, дълготрайно и хладно (лятоска, пък и не само), но....
Твърдо губиш светлината.
Аз бих направил с щори. Те ти сянка, през лятото, те ти слънце, през зимата.
Стационарните каравани, по кънпингите, обикновено ги правят като твоя навес- покриват с поликарбонат. Благоверната опъна отдолу (бахама ми са мамата) някакви пердета ли, завеси ли бяха, за постоянно.
burkov - специалист
На вилата съм опънал едно такова:
https://www.home-max.bg/triugulen-senni ... umno-sivo/

Цвета и размера бяха други, но пази от слънцето и държи на лек вятър.
Пък и оставя по малко светлина да мине.
kalin72 - майстор
Ето го навеса.
Чудя се ако щорите са отдолу....горещия въздух дали няма да ги нагрява и пак да си е топло под навеса? Щото отгоре ще са на дъжд и сняг, и дали ще издържат поне 10 години....

Прикачен файл

20220510_1421441.jpg
chapara - майстор
И аз не съм правил, но зачетох това

https://theroyalfamily.ru/bg/steny/kak- ... karbonata/

,което ме навежда на мисълта че не е подбран правилния матерял :?
kalin72 - майстор
Хахахха, ами искахме да е светло :) Както и да е, явно ще търся начин за щори отдолу...може би алуминиеви, ще има въздух между поликарбоната и щорите, няма да затварям отвора в горната част на навеса, за да има проветрение в тази кухина...
chapara - майстор
Стигна ли до частта на плоскости които не поемат топлина и УВлъчи, те играят ролята на нещо като стъклопакет :? Твоите не мога да видя добре.
Последна промяна от chapara на вт май 10, 2022 11:01 pm, променено общо 1 път.

Тема "Изолиране на дървена барака през лятото." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: