• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Звъниш в отдел продажби на Газпром и договаряш цена - ниска, висока, каквато искаш.
idealist - специалист
Не съм се сетил.
brick - специалист
Абе чета аз и ми се образуват едни въпроси...

1. Цената на Газпром не се ли определяше на база борсовите цени по твърда формула, наложена от самия ЕС - как при това положение монополистът може да "извива ръце"?

2. И щом можем когато решим да си доставим американски газ с кораби или азерски, ако ни излиза по-евтино, за какъв "монопол" на Газпром говорим?

...това се питам в рамките на пазарната логика, която единствена, както знаем, води до икономическо развитие и процъфтяване. Ся ако ни притискат има някакви непазарни външни фактори, то е ясно че ще си препикаем нашите интереси и процъфтяване в името на по-висши цели (за туй сме винаги готови!).
Кумчо Вълчо - специалист
По нашите географски ширини пазарната логика не върви. Така е било, така е, така и ще бъде, ако въобще ни бъде, че скоро маке-тата такъв пряк свободен ще ни набият, та най-вероятно ще ни се наложи името на държавата си да сменим. Газът не го мислим вече. И той падна по реда в канала. И да го няма, и да го има на такива интересни цени - все тая. Освен това Владимирович обяви,
че не стане ли неговата, с атомни бомбички ще ни замеря. И стана то, каквото стана. На вечерна проверка, насред ЕС, мнаго венсеремос, много нещо се преброиха, готови от сега нататък с конвертируеми вече рубли да оперират. Така е, на това ги научи геносе Меркел и за всеки случай се покри нанякъде. Поне да можеше чушките и доматките сами да си произвеждаме, ама не. По КПП-та поне 500 турски тира със зарзават ред чакат в България да влязат и да разтоварят. Не стига това, ами наш Санди пък един по един ТЕЦ-те ни затваря, а ЦРУ-то ги купува. Няма изджас, на когото не му се занимава с глупости да сменя континента.
brum - майстор
пон май 23, 2022 4:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
В медиите се появи странен шум- плащане на Газът в рубли!!!

Това може ли да доведе до понижаване на цената?
Не, виж курса на рублата спрямо еврото и ще разбереш защо.
kalin72 - майстор
на когото не му се занимава с глупости да сменя континента.
И кой е този континент, където живота все още е що-годе нормален? Аз не се сещам.
Според мен най-добре е да се живее далеко от градовете, в изолиран район, с колкото се може по-малко хора около теб. И е хубаво, че малко хора мислят така :)
hidrazin - майстор
Нещата с ГаЗЪ се “поизбистриха”…
В безплодните си напъни(само пред медиите) да ни диверсифицират. двамата “Харвард” са на път да ни деГАЗифицират. :-D
Онези двата танкера, “Летящия холандец 1” и “Летящия холандец 2” физически никога няма да ги получим.
Вместо тях ще получим … руски газ. В обем остатъка от транспорт, загуби, комисионни…
По-интересно става с петрола. Ако я докараме до “нещата” в САЩ в момента (голямата имфлация там).
В момента по бензиностанциите в САЩ тече обновяване/модернизация/ъпгрейд…
На дисплеите по колонките монтират по още една цифра отпред.
За да може да се индицира цена от 10$ за галон и нагоре. :shock:
Само преди година цени над 3 долара за галон им бяха в сферата на фантастиката…
Данните са достъпни (лесно) в НЕТ-а и всеки може да си сметне .. горивото ако е в САЩ… :lol:
:partyman:
P.S. За такава грандиозна инфлация в САЩ виждам няколко причини:
1.Имали са по-голяма зависимост от руския нефт отколкото обявените 8%
2.Опит да откраднат европейски пазари пренасочвайки и изнасяйки петрол необходим за собствения им народ.
3.Комбинация от двете.
4.Нямат достатъчен добив на петрол но това си е класика. Предпочитат да го крадат…
infomar
Така е, и в момента продължаваме да получаваме руска газ купувана от Гърция и препродавана ни с надценка.
Слава на България. На героите Слава!
Кумчо Вълчо - специалист
Калине, ама ти тук ли си още батьовото? Търчи докато е време, че тук скоро ще стане панаира. Америка, верният отговор е Америка. Иначе Хидразин не го слушай, не се плаши, шегува се той.
Колкото до газът, идващ от Гърция, никак не е трудно да се определи, дали наистина е руски. Руският газ е източник на натрапчив аромат, аромат на култувия съветско-руски духи ''ТРОЙНОЙ'', неотменна част от градския фолклор на съветските алкохолици. Обаче Киртакис да внимава да не му дръпнем шалтера, че тогиз ще го питам аз, откъде ще измисли цена няколко пъти по-ниска от българската за ел. енергия на гръцкия бизнес.
kalin72 - майстор
Мдам, Америка...аз оттам идвам, та виждам какъв е голям и четвъртит и там....та, не, благодаря, България ми се струва доста по-добро място за живеене.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 16

Тема "Честита ви нова цена на Природния газ...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: