• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
egomen66 - майстор
АКО НЯКОЙ СИ МИСЛИ, ЧЕ ЧАСТНА АМЕРИКАНСКА КОМПАНИЯ, ЩЕ ИЗНАСЯ ВТЕЧНЕН ГАЗ ЗА БЪЛГАРИЯ НА ЦЕНА, КОЯТО Е ПО-НИСКА ОТ ТАЗИ НА "ГАЗПРОМ", ТО ТОЗИ ЧОВЕК ИМА НУЖДА ОТ СПЕШНА, СПЕЦИАЛИЗИРАНА ЛЕКАРСКА ПОМОЩ!
Гледам, че с тази „новина“, един бъдещ пациент, подвизаващ се временно като премиер, се опитва да манипулира българския народ, така че се чувствам задължен да внеса малко яснота.
Т. нар. „цени на Газпром“ се определят по формула, която е залегнала в договора ни с тях. Доклкото знам, там 70% тежест има цената на хъба в Холандия, а 30% е свързана с текущата цена на нефта.
Благодарение на тези 30%, през последната година България получава от "Газпром" природен газ на по-ниски цени в сравнение с много страни в Европа, които изцяло зависят от пазара на холандския хъб.
Добре е да се знае, че Холандският хъб е най-силно зависим от добива на страните наоколо и глобалните цени на втечнения природен газ, а това, въпросните бъдещи пациенти, не Ви го казват.
Ако някой си мисли, че частна американска компания ще изнася втечнен природен газ за България, Гърция, Турция или която и да е страна в Европа на цена, която е по-ниска от котировките на хъба в Холандия, то този човек има нужда от спешна лекарска помощ!
Ако някой си мисли, че технически е възможно природен газ да се добива, пренася, втечнява, транспортира по море от ЗАПАДНОТО КРАЙБРЕЖИЕ НА САЩ до тук, отново да се газифицира и вкарва в мрежата на страна без собствена инсталация за регазификация на по-ниска себестойност и съответно цена, отколкото газ, който идва по тръба от доста по-малко разстояние, то този човек има нужда от много спешна лекарска помощ…
Колкото и да не се харесва на някои хора и бъдещи пациенти, това са пазарните реалности. Определят се от физиката и икономиката.

пп.Копирано от нета.
Е да де. Да, но в момента международното положение не позволява да се коментират нормално такива неща, като цени, инфлация...
Има една, особено чувствителна група от хора, която, в защита на убежденията си, предозира с агресия.
В този Свят, все по важна става г-жа ЦЕНА.
Културата се свежда до ходене на опера и театър, понеже е модерно, както и купуването на скъпи картини тип Арт или ....нещо абстрактно беше.
Мутра, която запалила 1000 свещи, което пък опростило грешната Ѝ душа- ужас.
Духовното пък кучета го яли.
Зарад единия залък живееме.

Жалко!

пп. Честитих си още миналото лято- 2021во, след което си спрях Газа.
Тази нова тема също е обречена.
Цените са политически.
Единствено споделянето на конкретна сметка, за месец или сезон, от потребител на Форума, е просто статистика, пораждаща спорадични спорове, относно размерът.
Ах, размерът!
fbr - майстор
пон май 16, 2022 12:06 pmТрифон П.Трифонов написа:

В този Свят, все по важна става г-жа ЦЕНА.
Цената вече не важи, важи името на валутата.
infomar
Най-сигурна индикация дали "новата" газ ще бъде по-евтина от руската, както каза премиерът, ще бъде да видим новите цени юни, юли. Надявам се до тогава корабите които препускат да ни спасяват, с газ на ниска цена вече да са пристигнали за където бързат и газта да започне да идва по тръбите в крайните потребители.
Аз ще я сравня на колонката дето зареждам пробан-бутран с цената която е била април месец.
А дано.... не ни излъжат за пореден път. Очаквам цената да е по-ниска, няма да лъжат я, в Харвард са учили. :?
шоп - майстор
пон май 16, 2022 12:59 pminfomar написа:
Аз ще я сравня на колонката дето зареждам пробан-бутран с цената която е била април месец.
Темата е за природен газ, а не пропан бутан!
Така, че на колонките по бензиностациите няма какво да сравняваш :-D

Аз понеже знам, каква ше е цената и на метана и на другите енергоисточници и понеже не знам, дали ще има ток заприходих още 20м3 габър и бук за по-следващият отоплителен сезон 2023-2024:-))) Да намаляват влажност :drinkers:
infomar
пон май 16, 2022 1:34 pmшоп написа:
пон май 16, 2022 12:59 pminfomar написа:
Аз ще я сравня на колонката дето зареждам пробан-бутран с цената която е била април месец.
Темата е за природен газ, а не пропан бутан!
Така, че на колонките по бензиностациите няма какво да сравняваш :-D сезон 2023-2024:-))) Да
Прав си, ама и пропан-бутана скача заедно с метана.
пон май 16, 2022 12:49 pmfbr написа:
пон май 16, 2022 12:06 pmТрифон П.Трифонов написа:

В този Свят, все по важна става г-жа ЦЕНА.
Цената вече не важи, важи името на валутата.
Не мога да приема да плащам с гъзът си. Не и на всяка Цена.
...поне за сега де, хихи?!!

пп Ейййй, прав си- дано е Лев!
Шеф, това не е политически изблик а пример, че "Всичко родно любя, тача и милея.
fbr - майстор
Абе аз чакам да се сбият кой да ми праща газ. https://trud.bg/%D1%82%D1%83%D1%80%D1%8 ... %BF%D0%B0/ Тогава ще се включвам.
feikot - специалист
пон май 16, 2022 12:59 pminfomar написа:
А дано.... не ни излъжат за пореден път. Очаквам цената да е по-ниска, няма да лъжат я, в Харвард са учили. :?
Ама не разбрах, че го повтаряш за 74 път, срамно ли е да се завърши Харвард или носи някакъв позор, че така се натъртва всеки път ?
пон май 16, 2022 3:50 pmfeikot написа:
пон май 16, 2022 12:59 pminfomar написа:
А дано.... не ни излъжат за пореден път. Очаквам цената да е по-ниска, няма да лъжат я, в Харвард са учили. :?
Ама не разбрах, че го повтаряш за 74 път, срамно ли е да се завърши Харвард или носи някакъв позор, че така се натъртва всеки път ?
Уточнявайте се на лични, че ще затворят и тази, скоропостижно.
Да свалим малко агресията! Който му е в излишък, да ходи на бокс, карате, джудо...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

Тема "Честита ви нова цена на Природния газ...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: