• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
hidrazin - майстор
Скъпо е в UK ама има метана без пари и даже готов, втечнен - ВТЕЧНЕН МЕТАН
Пълни туби, бидони ... и пускай на кюмбето.
:partyman:
schuldiner - майстор
Последно природният газ поевтинява, поскъпва или съвсем го няма? Аз, доколкото разбирам, поевтинява, кризата е преодоляна. Дългосрочно също се очертава поносима картинка. Т.е. затваряне на производства, безработица, спиране на Топлофикация София засега няма да има. Макар че на тая топлофикация и без пари да й е горивото, пак ще намери начин да е на загуба...

Преди малко при Дремджиев Владислава Пеева спомена кои са посредниците - българската MET ENERGY TRADING и гръцките Public Gas Corporation и MYTILINEOS. Не знам колко да е гадно кои са. То и Далай лама да почне да търгува газ, сигурно ще ни се види черен дявол. Поне не е Газпром.

ПП Хидразинът да си поправи фалшифките, дето в Европа плащали с рубли. Не мина.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт май 17, 2022 10:32 pmschuldiner написа:
Хидразинът да си поправи фалшифките, дето в Европа плащали с рубли. Не мина.
Бе ти сега нямаш друга работа, по средата на оргазма искаш да го прекъснеш!
вт май 17, 2022 11:19 pmLazarGanev написа:
вт май 17, 2022 10:32 pmschuldiner написа:
Хидразинът да си поправи фалшифките, дето в Европа плащали с рубли. Не мина.
Бе ти сега нямаш друга работа, по средата на оргазма искаш да го прекъснеш!
Съвсем в контекста на газовата криза и оргазЪмите, понеже сте варненчита, да ва питам.
Получавам множествен оргазъм когато ходя за риба. Мислех от четвъртака да я отпочна, та до понеделник сабалянтъ.
Дават го обаче да вали в четвъртък. Това ще ли прекъсне оргазъма ми, ще го наруши леко или ще го мултиплицира до небесата. Питам вас, понеже предполагам, че му разбирате.
Като предполагаеми разбирачи, трябва да сте забелязали, че времето много влияе на риболова. Метеорологичните подробности имам изнадпредвид.
Аз, с моите бедни познания относно риболова, съм забелязал, дето като се разваля, първо западната част на страната налазва, като постепенно обхваща цялата страна. С редки изключения това се случва от Изток или Север, но преди няколко години, за разнообразие, ни сполетя и от Юг. Лошото време обикновено иде от Запад, обаче.
Чувал съм също, че в лошо време най-много кълве, както и "риба се лови в мътни води".
Въпросът не е дали да ходя или не. За Оргазъма питам.
Всякакви интерпретации и отклонения от главният въпрос са добре дошли.
Кумчо Вълчо - специалист
Трифонов, вярно че сухо ду*е риба не яде, ама не е нужно да подгизваш в дъжда, че риба да ядеш. Проверено, има чалъм хем да не те накваси дъжда, хем сух да изскокнеш от ситуацията, че и хем риба да ядеш. Скачай в неопрена, грабвай акваланга и мятай скумриите под вода. Ако случайно тях ги няма, гледай поне достойно да излезеш от водата пред очите на пенсионерите-зевзеци, с пътната карта в ръка. На някои пък направо им дават рибите, след като си ги поискат разбира се, ей на:

infomar
Злите езици говорят, че Унгария ще получи 18 милиарда евро компенсация за да гласува за нефтеното ембарго.
Ако излезе истина, браво на Орбан - протъргува си гласуването. Сега всички данъкоплатци в ЕС ше ги плащаме. Ако Унгария "падне" цената ще скочи. Ще има гратисен период около 4-6 месеца.
Кумчо Вълчо - специалист
Искаше и се на Унгария, ама нищо няма до получи, отказаха и. За да получи, някой балък през някой тарикат на комисион трябва да и подари едни пари. Това вече се случи веднъж, стига им толкова. Нали им построиха руско-турския поток с наши рубли, та да могат да си получават евтин газ, за разлика от нас, явно с уговорката да спъват за в бъдеще санкции срещу Бензиностанцията-майка. Сега им остава да се надяват на Сашо Дончев. Както Ганев отбеляза, пичагата е решил да тегли нова тръбица за поредния поток. Браво. На нас пък ни се налага да се кръстим и молим да не ни ''завъртят'' за 'пореден' път. Така че, Саше с теб сме, ама все пак умната, че бактисахме. Аз като черноморец обаче, въпреки всичко, бих внесъл едно работно предложение, за всеки случай-вариант ''щЪ''. Смятам, че правилният ход в крайна сметка е Сашка Васева да поеме нещата в свои ръце. Да отиде при султана, да му попее, да го разчувства и току виж в момент на блаженство подписал разрешение LNG платнохотки да кръстосват из черно море, тъй като баш той забрани това. След което избичваме някое и друго терминалче и воала-те та Станке диверсификация на България, Румъния, Молдова, Украйна, а защо не и на Ереван примерно :lol: ....
Албания? Зарежете Албания, дърпайте чергата към България. Нали благи решения търсим?
fbr - майстор
ср май 18, 2022 10:28 amКумчо Вълчо написа:

Албания? Зарежете Албания, дърпайте чергата към България. Нали благи решения търсим?
За едни благи решения означават едно, за други- друго. По-добре да я разпускаме държавата, и всеки да си копа канали, накъдето реши, кеф му към Албания, кеф му към Танзания. То се разбра, че заедно нищо не можем да направим.
Кумчо Вълчо - специалист
Така е fbr-то, СГОВОРНА ДРУЖИНА, ПРОСО СЪНУВА. Така е било, така е, така и ще бъде. Важното е на изпроводяк, последният който напусне държавата, поне да се усети да загаси осветлението, че токът и той скъп.
Барем засега да е весело, доколкото що-годе още може да ни е весело:

Сашка Васева - ''Реших да тръгна по море с ел - ен - джЕ''
schuldiner - майстор
Долу ръцете от Сашка! Сериозно, болна е жената, не се подигравайте.

Унгария май още чака одобрение за плана за развитие и устойчивост. Миналата есен се бяха натопорчили за ЛГБТ-то ли, за медиите ли нещо... Ще чакат. Но няма да се учудя сегашната им роля да е режисирана. Разбира се, ако има възможност хем мир и любов по Европа, хем евтин газ, що да бързаме с пълно ембарго. Много удобно е някой да е против и така да се протака. Унгария е най-подходящият кандидат за работата, макар и ние да не сме за пренебрегване...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16

Тема "Честита ви нова цена на Природния газ...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: