Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
интересувам се, дали следната помпа GRUNDFOS ALPHA 2L25-60 180 може да се ползва към слънчев колектор или трябва да е специална Grundfos Solar?
LazarGanev - "Велик майстор"
Ползвай соларна помпена група, а каква ще е помпата в нея - няма никакво значение. Понятието "соларна помпа" се появи като вратичка относно забраната за ползване на конвенционални (неелектронни) помпи за отопление.
nautilus33 - майстор
Попитах, понеже имам една излишна и исках да я ползвам за солара с цел да спестя някой лев, но ми казаха, че не издържала на високата температура, макар и в помпените групи характеристиките на помпата да са като тези на Alpha 2L.
Andri01 - майстор
"... забраната за ползване на конвенционални (неелектронни) помпи за отопление." Това пък от кога, от къде , от кого и защо ?? :? :lol:
fbr - майстор
Чакай, чакай, това е началото.

ЕС въвежда таван на цените за газа и задължителни слънчеви панели на покривите
https://trud.bg/%D0%B5%D1%81-%D0%B2%D1% ... %82%D0%B5/
шоп - майстор
ср май 18, 2022 6:16 pmnautilus33 написа:
но ми казаха, че не издържала на високата температура, макар и в помпените групи характеристиките на помпата да са като тези на Alpha 2L.
Попитай този, който ти го е казал, с какви температури може да работи помпата ако е вързана на връщашата "студена" вода след серпентината на бойлера.
ср май 18, 2022 6:16 pmnautilus33 написа:
Попитах, понеже имам една излишна и исках да я ползвам за солара с цел да спестя някой лев, но ми казаха, че не издържала на високата температура, макар и в помпените групи характеристиките на помпата да са като тези на Alpha 2L.
http://www.water-technic.com/pompena-gr ... mpa-p3225/

Баси, как са поскъпнали!!!

Шопе, има инцидентни ситуации.
Пример, с мойта начетена особа.
Имах съмнения, че възвратния клапан не работи, та врътнах крана една вечер.
На другия ден, Райко пече като за световното по футбол, а аз са мотам по мъшки работи.
Влизам по обед у дома и по едно време ко да гледам- 183 градуса на контролера!!! Над 180, Лазаре.
Врътнах крана и се почна едно пукане, фъщене......бе весело беше.
Представям си с ония еФтени, Никольчо, тръбички ко щеше да е.
Подготвил съм си гликол за смяна, за да няма някоя пролет 3 бона на Фторични, а зимата без топла вода.
Сичко си иска неговото, както секи сам си преценя кое, колко, къде, как...

Тема "Помпа за слънчев колектор за БГВ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: