Най - вълнуващия въпрос зимно време.
donnna - специалист
Повечето неща които ще напиша са на ентусиазъм...
Идеята е следната. До къщата ми има едно постоянно въздушно течение, което през зимата е по-сериозно.
Харесал съм това https://www.tesup.co.uk/product-page/at ... -amazon-uk за генератора на електричество и идеята е да захранва електрически котел - 18-20 кВ, само и единствено, да не е включен към мрежата, като котела на ток ще е включен паралелно към котел за тръвдо гориво 40 кВ на дърва и въглища, който ще се пали при нужда.
Въпроси:
1. Колко такива перки ще ми трябват за котела 18-20 кВ, дали с една перка може да се захранва котела, но не на пълна мощност.
2. Трябва ли да се слага инвертор при положение, че ветрогенератора генерира променлив ток и котела на ток е на променлив ток.
3. Колко квадрата кабел следва да има между перката и котела.

п.п. Не ме убивайте с камъни за тъпи въпроси...
Lutchezar - майстор
В описанието пише 5kw при вятър 15м/с.
Та първо си виж какъв ти е вятъра с някакъв анемометър направи статистика и тогава мисли за купуване.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
1. С една перка пишат 4kW, ако вятъра е с 15м/с или 54км/ч.
Сериозен вятър ми се види.
Кат е по-слаб ще се намалят kW според вятъра 3-2-1 да речем.
За 18-20 kW поне 5+ броя според вятъра.
Не е сигурно, че твойта къща иска повече от 10kW макс. За толкоз питаш - толкоз отговарям.
2. Трябва за да държи напрежението на 220V, щото ще губиш ако е по-малко. Той генератора дава от 0-100V реално. Няма да вземеш и една четвърт от обявените kW без него.
3. Между всяка перка и инвертор като за 40A, може би 4-6 мм2, между всеки инвертор и котела 2,5 мм2 мисля ще стигнат.
Предполагам че котела е 3-фазен.
3 такива ще могат да се включат.
За паралелно свързване на повече, не мога да твърдя дали ще стане.
ПС: малко множко ми се видят парите ама ти си знаеш.
torbalan - Дървен философ
Предполагам разходите няма да са малки, така че най-добре да направи измерване на вятъра в рамките на един зимен сезон, че засезнае какво може, и какво не.
чет май 19, 2022 8:42 pmtorbalan написа:
...най-добре да направи измерване на вятъра...
Да, но и това ще е на вятъра.
fbr - майстор
На път за прибиране от детската ясла, минавам покрай къща снабдена с ветрогенератор. Само веднъж, във времеви интервал от около година и половина, съм го видял да се върти.
Тва да не би да е заблуден ветропоказател? Чак пък само веднъж да подухне?!!
donnna - специалист
Забравих да пиша, че съм до морето, след обяд и след полунощ вятъра от морето си духа, а край къщата става течение постоянно. Къщата има нужда от около 40 кв за отопление - цялата, но не се пускат всички радиатори, защото не се обитава цялата.
Не мисля че зимата мога да се стопля със слънчеви панели, а имам вятър.
Лятото имам слънчеви панели за топла вода и не мисля да ползвам инсталацията, засега.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет май 19, 2022 10:58 pmdonnna написа:
Забравих да пиша, че съм до морето, Къщата има нужда от около 40 кв за отопление - цялата,
:-D :-D :-D :drinkers:
Алоооу! Няма как да получиш сериозно включване без да си прочел поне малко по темата, за да адекватен в обсъжданията!
ESPACE - майстор
Дано не генерира шум, че на някой комшия може да не му издържат нервите. Имаше някакво изискване за монтаж на вятърни генератори в населени места(забрана по точно). Преди години един комшия на морето си сложи една перка на покрива и такъв гаден нискочестотен шум генерираше, че щях да ходя в общината да подавам оплакване. За щастие до сериозна разправия не се стигна защото я разкара.

Тема "Ветрогенератор за отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: