• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Кумчо Вълчо - специалист
Пускам едно линкче, но не знам дали става въпрос за същия човек. Преди известно време тук, във форума колеги споделиха, че са много доволни от услугите на човек с име Емо. Поразрових се малко и поподнах на този сайт. Ако аз не съм нещо в грешка, може наистина да е това човекът от Варна. Не го познавам, нямам лични впечатления от работата му, просто споделям информация:
https://heatpump.bg/
nork - специалист
пет юни 24, 2022 11:45 amКумчо Вълчо написа:
Пускам едно линкче, но не знам дали става въпрос за същия човек. Преди известно време тук, във форума колеги споделиха, че са много доволни от услугите на човек с име Емо. Поразрових се малко и поподнах на този сайт. Ако аз не съм нещо в грешка, може наистина да е това човекът от Варна. Не го познавам, нямам лични впечатления от работата му, просто споделям информация:
https://heatpump.bg/
Точно това е сайта на Емо! Тук във форума има достатъчно изписано както от него, така и за него. Втора година съм с негова ТП и съм доволен, разбира се че има хора които не са доволни, но като цяло май са нямали представа какво искат и какво очакват. Определено при разговор с него се доизбистрят нещата.
feikot - специалист
Най накрая координати на "Емо"
Krastio B botev - напреднал
пет юни 24, 2022 11:15 amKrasi_S написа:
пет юни 24, 2022 10:58 amspeka_rs написа:
Малко се притеснвам от това написаното. 24000 BTU/h климатик на фреон р32 + топлообменник + транспорт на цялата машина + "печалба" нещо не ми излиза сметката. Мирише ми, че всичко е най-ефтиното и най-осакатеното . Няма лошо да се предлагат такива машини в която цената водеща, но замислете се дали разлика от 1000 лв като начална инвестиция няма да ви е значително по-спокойно с по-качествена машина и добре оразмерен топлообемнник.
В случая цената не беше водеща, а доброто описание на обявата. Иначе там беше дадена някаква базова цена доколкото помня, и затова звънях да питам за моя случай. Не съм запознат с актуални цени и затова проверявам различните варианти до достигане на крайното решение. Че с тези цени на пелетите в момента... Но по-скоро ме влече факта, че с ТП ще си спестя "хамалогията" по обслужването на камината :)
Та в този ред на мисли, ако някой от съфорумниците ни се занимава с "материята" и може да предложи тази "услуга" от ÷ до, съм отворен за дискусия на лични :cool:
:lol: да за климатичното тяло, но аз в обявата готова система е написано 24 kw. Дискутирайте тука да може всички да разберем. Относно сайта на Емчо където го дадохте цените са по х2 заради това, чак почвам хептен нереално да ми се струва. С какви части да е напредна ... :?
fbr - майстор
В един аналогичен сайт, юзър направи няколко такива термопомпи с външно на климатик, после насъбра доста пари с обещанието да ги направи и изчезна. Мисля беше Ванко68, но ника едва ли е нещо съществено в случая.
Krastio B botev - напреднал
пет юни 24, 2022 1:50 pmfbr написа:
В един аналогичен сайт, юзър направи няколко такива термопомпи с външно на климатик, после насъбра доста пари с обещанието да ги направи и изчезна. Мисля беше Ванко68, но ника едва ли е нещо съществено в случая.
... :shock:
Измамници колко искаш, лошото е че стават повече. Малко са хората който ако те видят някъде ще ти помогнат, вместо да седнят от страни и да гледат сеира. За въпросния човек тука става въпрос че не взима пари предварително, доставя монтира пуска и плащаш.
speka_rs - майстор
пет юни 24, 2022 2:52 pmKrastio B botev написа:
... :shock:
Измамници колко искаш, лошото е че стават повече. Малко са хората който ако те видят някъде ще ти помогнат, вместо да седнят от страни и да гледат сеира. За въпросния човек тука става въпрос че не взима пари предварително, доставя монтира пуска и плащаш.
Колега надявам се да си схванал идеята, че има грешка в тези 28 кВт и нема как да се случат 28 кВт за 4000 лв.
шоп - майстор
пет юни 24, 2022 2:52 pmKrastio B botev написа:
За въпросния човек тука става въпрос че не взима пари предварително, доставя монтира пуска и плащаш.
Моя съвет е да си минеш на фабрична ТП с гаранция, сервиз, части и след гаранционна поддръжка.
Иначе рискуваш зимата при -20гр да гледаш умно.
Въпросният човек ще вземе парите, ще монтира и пусне лятото или есентта. Дори реални тестове няма да направите.А проблемите ще са зимата.Тогава човека я го има, я си вдига телефона...

Не изолирай от отоплителната система котела, купи 2-3 тона пелети да има, а най-добре ако котела може да гори дърва купи 20м3 дръвца за да е сигурна следващата гладна и студена зима. Все още ги има по 120-130м3

Много хора изгоряха покрай Ванко 68 да припомня на забравилите и на не запознатите.
Бе и на мен ми се струва, че с трици маймуни не се ловят, ама как да му счупиш хатъра?!
Кръстьо, вАрди мотиката, да не я настъпиш!
Krastio B botev - напреднал
пет юни 24, 2022 7:33 pmшоп написа:
пет юни 24, 2022 2:52 pmKrastio B botev написа:
За въпросния човек тука става въпрос че не взима пари предварително, доставя монтира пуска и плащаш.
Моя съвет е да си минеш на фабрична ТП с гаранция, сервиз, части и след гаранционна поддръжка.
Иначе рискуваш зимата при -20гр да гледаш умно.
Въпросният човек ще вземе парите, ще монтира и пусне лятото или есентта. Дори реални тестове няма да направите.А проблемите ще са зимата.Тогава човека я го има, я си вдига телефона...

Не изолирай от отоплителната система котела, купи 2-3 тона пелети да има, а най-добре ако котела може да гори дърва купи 20м3 дръвца за да е сигурна следващата гладна и студена зима. Все още ги има по 120-130м3

Много хора изгоряха покрай Ванко 68 да припомня на забравилите и на не запознатите.
[/qu
:roll: сигурно ще стане така както казваш за дървата, но пък дори и да направа нещо друго котела го оставям мн ясно :), проблема е че пак буфер трябва да сложа. Защото ще има завиране яко на водата. Тази година успях да го постигна няколко пъди :-D :-D :-D САС разни мой разработки на нафтови горелки. Относно мотиката " Ко е туй бе .... Ох че глупава мотика как ме удари по челото " :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Помощ за избор ( смяна на отопление)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: