• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Krastio B botev - напреднал
С нещо което не е на 100% за тука, но пък има доста климатичари. Компресор от лека кола за климатик със какви обороти трябва да се върти ? Идеята е да монтирам цялата система с цел охлаждане в спряло състояние, че и днеска 30гр преди Дрезден, няма спане през деня ... :-D :-D знам че има фабрични ама излизат 3000 лева
Кръстьо, не съм климартечар, но ми стана интересно, та да питам- дизел или бензин?
Не че има значение де- компенсира се с размерът на шайбите, ако въобще се налага.
Сега вече се сещам, че след като аз не мога да погледна таблото ти, би могъл да си видиш оборотите. После може да измериш диаметъра на шайбите, делиш, за да получиш предавателното число........
Забравих по натам математиката.
Krastio B botev - напреднал
съб юни 25, 2022 5:54 amТрифон П.Трифонов написа:
Кръстьо, не съм климартечар, но ми стана интересно, та да питам- дизел или бензин?
Не че има значение де- компенсира се с размерът на шайбите, ако въобще се налага.
Сега вече се сещам, че след като аз не мога да погледна таблото ти, би могъл да си видиш оборотите. После може да измериш диаметъра на шайбите, делиш, за да получиш предавателното число........
Забравих по натам математиката.
Да де то това със докарването на оборотите ясно да играем със шайбите. Имам предвид от някоя морга ще набавя частите и ми е интересно на по ниски обороти дали ще охлажда или пък ако има нещо подобно на мини климатик. Охлаждането е за около 10м3 въздух :lol:
Опита ми с аФтоклиматизацията сочи- не съм страдал по кръстовищата, когато се е налагала аФтоклимактеризаторът ми да работи.
шоп - майстор
пет юни 24, 2022 11:02 pmKrastio B botev написа:
С нещо което не е на 100% за тука, но пък има доста климатичари.
Определено не е за тук.
Рискуваш темата си и по този начин нито ще получиш правилни съвети как да си отоплиш апартамента, нито ще получиш съвет ка да си охладиш кабината на тира:-(
krasi92 - майстор
Ако топне шефа че е без климатик в каютата фирмата резко ще загази.
Lutchezar - майстор
Мисля че да се преправиш някой мобилен климатик втора ръка от 220 на 24 волта ще е по-евтино и по-лесно от сглобяването на цял от компоненти...
Krastio B botev - напреднал
Отпускане на санитарна сеч, вече в действие в частната гора наследство. Вече със сигурност ще е на дърва за зимата по евтин вариант от този няма как да има, при положение че дарвата са наши и ние ще си ги бере. Една скара само трябва да направя на котела и могат да се горят. Остава въпроса какъв буфер да взема като литраш и дали да е със тези големите серпентини, не им знам точното име. За да мога после към него да добавя и ТП ? :razz:
шоп - майстор
съб юни 25, 2022 1:14 pmKrastio B botev написа:
Остава въпроса какъв буфер да взема като литраш и дали да е със тези големите серпентини, не им знам точното име. За да мога после към него да добавя и ТП ? :razz:
Поздравления за добрият избор. Дръвцата ще са номер 1 следващите няколко зими. Обаче да са сухи!!!

Аз самият имам 2 бр ТП вода вода, супер икономини, обаче за когато няма ток заприходих 40м3 дръвца.

Относно буфера важи правилото на Мечо Пух. Колкото се може по-голям и разбира се неръждаем;-)
Успехи!
Krastio B botev - напреднал
съб юни 25, 2022 1:34 pmшоп написа:
съб юни 25, 2022 1:14 pmKrastio B botev написа:
Остава въпроса какъв буфер да взема като литраш и дали да е със тези големите серпентини, не им знам точното име. За да мога после към него да добавя и ТП ? :razz:
Поздравления за добрият избор. Дръвцата ще са номер 1 следващите няколко зими. Обаче да са сухи!!!

Аз самият имам 2 бр ТП вода вода, супер икономини, обаче за когато няма ток заприходих 40м3 дръвца.

Относно буфера важи правилото на Мечо Пух. Колкото се може по-голям и разбира се неръждаем;-)
Успехи!
:) Ок м/с :prayer:
А за серпентина какво ще кажеш, заслужава ли си да се взима ? Че тя цената доста варира като гледам, според серпентината :?: Две ТП вода вода... Сега да питам, много ли вода консумират, понеже се сетих, при сторежа на кооперацията единия комшия си е направил геран в мазата 1м широк в диаметър към 8м дълбок мисля ако не 9м, но трасето до там е около 20м далечина. За 24ч със сигурност ще се напълни при пълно източване, но незнам може би и по бързо... Колко е необходимостта и другата вода в канала предполагам отива :?:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Помощ за избор ( смяна на отопление)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: