• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юни 26, 2022 4:03 pmKrastio B botev написа:
При връзването им последователно (каскадно мисля че се казваше) и настройката на първата ТП на по ниска температура примерно А7W16 и втората А16W40 ? Така не се ли получава в пъти увеличен коп ? Нищо че се използват две ТП . :?:
Малиии, как си се сетил за това? Смяташ ли да го патентоваш? Говориш за ТП вода/вода, нали?
Krastio B botev - напреднал
нед юни 26, 2022 5:15 pmLazarGanev написа:
нед юни 26, 2022 4:03 pmKrastio B botev написа:
При връзването им последователно (каскадно мисля че се казваше) и настройката на първата ТП на по ниска температура примерно А7W16 и втората А16W40 ? Така не се ли получава в пъти увеличен коп ? Нищо че се използват две ТП . :?:
Малиии, как си се сетил за това? Смяташ ли да го патентоваш? Говориш за ТП вода/вода, нали?
Х-а-х-а ли значи, подигравката. Въздух вода, водо вода. Вода вода/ вода вода. Втората трябва да е вода вода при всички положения :lol: просто питам. Само тука на хладилните агенти може да вкараш 1 ца и да получиш 3 примерно полезно действие и от ми идва и въпроса
шоп - майстор
нед юни 26, 2022 4:03 pmKrastio B botev написа:
При връзването им последователно (каскадно мисля че се казваше) и настройката на първата ТП на по ниска температура примерно А7W16 и втората А16W40 ? Така не се ли получава в пъти увеличен коп ? Нищо че се използват две ТП . :?:
Ами не е така....щеше да е много хубаво ако можеше:-))).
Виждал съм такава двустъпална ТП с различни типове фреони, но с цел висока Т на водата
Krastio B botev - напреднал
нед юни 26, 2022 7:15 pmшоп написа:
нед юни 26, 2022 4:03 pmKrastio B botev написа:
При връзването им последователно (каскадно мисля че се казваше) и настройката на първата ТП на по ниска температура примерно А7W16 и втората А16W40 ? Така не се ли получава в пъти увеличен коп ? Нищо че се използват две ТП . :?:
Ами не е така....щеше да е много хубаво ако можеше:-))).
Виждал съм такава двустъпална ТП с различни типове фреони, но с цел висока Т на водата
Какво са казали хората много хубаво не е на хубаво :lol: трябва да изчакам зимата и да премерят водата от кладенеца на комшията колко градуса е и да видя дали си заслужава начинанието, но не вярвам да е под 10 градуса. Лошото е че няма много ТП вода вода на пазара като гледам. Най много излизат тези българските
Фитилчо - майстор
вт юни 21, 2022 1:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
Към момента забрави газификацията!
Най добрата инвестиция е в топлоизолация.
Същите пари може да похарчиш за диверсификация, но разходът на енергия остава същият.
При саниране, веднага намалява разхода, с какъвто и енергоизточник да е.
Това е на първо четене, при финанси "за гушата".
Най адекватното мнение ! :prayer:
Фитилчо - майстор
чет юни 23, 2022 9:47 pmшоп написа:
чет юни 23, 2022 9:39 pmKrastio B botev написа:
говорих с човека, каза че консъмира 2.9 kw ток със фреон р32 е заредена машината. 24 кв отадава при 10 градуса :-D
Бегай далеч от този човек:-)))
COP 8,3:-))))))
:lol: :lol: :lol:
Цирк Балкански :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
Krastio B botev, остави тази песен любовна с ТП Вода/вода и обърни внимание на предложението, което ще ти направя! Предлагам ти моята лична ТП, с която съм се топлил 4 зими с много приличен разход - около 500лв на сезон за първите 3 години, а последната не е определяща, защото ми смениха електромера с промишлен. Направена е от външно тяло на климатик 30-ка (30 BTU), т.е. отдава поне 10кВт. Отоплявам жилище 100м2 с подово и минимална изолация 5см. Тази година и направих пълно рециклиране - смяна на топлообменник с по-голям и ново табло с уреди, нови датчици (общо към 1000лв). Със стария топлообменник се чувстваше, че не работи оптимално, а и от опита, който впоследствие е придобил колегата, който ми го предложи е стигнал до извода, че за моето външно тяло е по-подходящ този, новия топлообменник, който сега монтирам. Цената, която търся на термопомпата е 3000лв заради рециклирането, иначе щеше да е по-малко. Поне е изпитана и доказана - споделял съм тук през годините. Външното тяло е желязно, без никакви забележки. Причината, поради която се разделям е, че искам да си монтирам заводска мостра от моделите, които предлагам. Дори обмислям на 2 години (максимум) да сменям различни мостри, за да ги изпитам реално в боя, а и да мога да ги показвам реално работещи. Мисля, че предложението си струва. Може и друг да се заинтересува, но ти си с предимство, понеже е в твоята тема и първо на тебе съм го отправил.
feikot - специалист
съб юни 25, 2022 3:52 pmKrastio B botev написа:

... Сега да питам, много ли вода консумират, понеже се сетих, при сторежа на кооперацията единия комшия си е направил геран в мазата 1м широк в диаметър към 8м дълбок мисля ако не 9м... :shock: :shock: :shock:
Как ще направиш кладенец в мазето на блока ?!?
Krastio B botev - напреднал
пон юни 27, 2022 7:37 amLazarGanev написа:
Krastio B botev, остави тази песен любовна с ТП Вода/вода и обърни внимание на предложението, което ще ти направя! Предлагам ти моята лична ТП, с която съм се топлил 4 зими с много приличен разход - около 500лв на сезон за първите 3 години, а последната не е определяща, защото ми смениха електромера с промишлен. Направена е от външно тяло на климатик 30-ка (30 BTU), т.е. отдава поне 10кВт. Отоплявам жилище 100м2 с подово и минимална изолация 5см. Тази година и направих пълно рециклиране - смяна на топлообменник с по-голям и ново табло с уреди, нови датчици (общо към 1000лв). Със стария топлообменник се чувстваше, че не работи оптимално, а и от опита, който впоследствие е придобил колегата, който ми го предложи е стигнал до извода, че за моето външно тяло е по-подходящ този, новия топлообменник, който сега монтирам. Цената, която търся на термопомпата е 3000лв заради рециклирането, иначе щеше да е по-малко. Поне е изпитана и доказана - споделял съм тук през годините. Външното тяло е желязно, без никакви забележки. Причината, поради която се разделям е, че искам да си монтирам заводска мостра от моделите, които предлагам. Дори обмислям на 2 години (максимум) да сменям различни мостри, за да ги изпитам реално в боя, а и да мога да ги показвам реално работещи. Мисля, че предложението си струва. Може и друг да се заинтересува, но ти си с предимство, понеже е в твоята тема и първо на тебе съм го отправил.
:prayer:
Благодаря за предложението, но опразних касата за тази година в отсъствието си от няколко дена се прибрах и закупих техника. Един щаер, нали ще трябва да се прекарват дарвата, като ги берем. Тази година по отоплението, ще трябва и малко преправяне и закупуването на буфер или пък направата му. Също така и направата на резерват за вода или в гаража с хидрофор или пък на тавана и от там на самотек.
Последна промяна от Krastio B botev на чет юни 30, 2022 8:20 am, променено общо 1 път.
Krastio B botev - напреднал
Не съм реших кое ще е по добре, защото и при нас искат водата над 5 лв кубик да стане :axe: :rolleyes:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Помощ за избор ( смяна на отопление)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: