Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб юни 25, 2022 11:40 amludtadranka написа:
съб юни 25, 2022 11:36 amТрифон П.Трифонов написа:
...
Ако има РС в камината...
Извинявай за тъпия въпрос
"РК на камината"?
Не е тъп, а несъществен.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб юни 25, 2022 7:45 amLazarGanev написа:
То като чета проблеми и грешки много,
Автоматичен обезвъздушител няма място в отворена система, няма секретни вентили на радиаторите, което не позволява да се направи какъвто и да е баланс, помпа тръгваща на 40*С, вместо на 60, пелетна камина в отворена система... Дребни неща, но говорят за липса на хал хабер от материя, която е опасна. Постоянно излизат нови недоразумения и даването на наставления от дистанция, без оглед на място е опасно. Аз излазям! :wink:
ludtadranka - напреднал
съб юни 25, 2022 11:44 amТрифон П.Трифонов написа:
съб юни 25, 2022 11:40 amludtadranka написа:
съб юни 25, 2022 11:36 amТрифон П.Трифонов написа:
...
Ако има РС в камината...
Извинявай за тъпия въпрос
"РК на камината"?
Не е тъп, а несъществен.
Беше написано "РК", текста съм го копирал.
Няма разширителен съд в камината, от самото начало не сме го монтира ли, а използвахме този от предишната система.
съб юни 25, 2022 11:47 amLazarGanev написа:
съб юни 25, 2022 7:45 amLazarGanev написа:
То като чета проблеми и грешки много,
Автоматичен обезвъздушител няма място в отворена система, няма секретни вентили на радиаторите, което не позволява да се направи какъвто и да е баланс, помпа тръгваща на 40*С, вместо на 60, пелетна камина в отворена система... Дребни неща, но говорят за липса на хал хабер от материя, която е опасна. Постоянно излизат нови недоразумения и даването на наставления от дистанция, без оглед на място е опасно. Аз излазям! :wink:
Правилно.
ludtadranka - напреднал
съб юни 25, 2022 11:50 amТрифон П.Трифонов написа:
съб юни 25, 2022 11:47 amLazarGanev написа:
съб юни 25, 2022 7:45 amLazarGanev написа:
То като чета проблеми и грешки много,
Автоматичен обезвъздушител няма място в отворена система, няма секретни вентили на радиаторите, което не позволява да се направи какъвто и да е баланс, помпа тръгваща на 40*С, вместо на 60, пелетна камина в отворена система... Дребни неща, но говорят за липса на хал хабер от материя, която е опасна. Постоянно излизат нови недоразумения и даването на наставления от дистанция, без оглед на място е опасно. Аз излазям! :wink:
Правилно.
Благодаря за отделеното време. Не съм твърдял че съм компетентен, напротив не съм, правих си парното преди години с дядото. До преди да сложа новия радиатор в банята и да преместя(сменя) разширителя не съм имал никакви, ама никакви проблеми!
Отново Ви благодаря, ще се опитам да намеря човек в моя регион който да дойде и да погледне за какво става въпрос!
Анализирай внимателно промените!
Кое се е променило, как влияе, върху какво....
Не се засягай, нищо лично, ама честно, както обикновено се изразявам!
ludtadranka - напреднал
съб юни 25, 2022 11:59 amТрифон П.Трифонов написа:
Анализирай внимателно промените!
Кое се е променило, как влияе, върху какво....
Не се засягай, нищо лично, ама честно, както обикновено се изразявам!
Съмнява ме захранващия спирателен кран, който е свързан с централния водопровод. Сега ще махна новия радиатор, на него имам спирателни кранове на входа и на изхода и ще видя дали тече!
Не съм се засегнал, това си е истината, няма от какво да се засягам.
Е за тоя кран писах аз, както и Краси.
Вместо да демонтираш, вече споменах как да провериш- затваряш централното водоснабдяване.
Глей жената да не е в банята, че....!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб юни 25, 2022 12:05 pm, променено общо 1 път.
krasi92 - майстор
И смени автоматичния обезвъздушител
съб юни 25, 2022 12:05 pmkrasi92 написа:
И смени автоматичния обезвъздушител
Ако просто му навие капачката "за вечни времена", не става ли?

Тема "Разширителния съд прилива при вече спряла помпа на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: