Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб юни 25, 2022 2:37 pml0v написа:
Та имай на предвид че на неостъклена и отопляема тераса в голям студ това също може да стане и при теб.
съб юни 25, 2022 12:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не ползваш правилният начин и правилният кран (посоката е сгрешена), за пълнене на системата.
съб юни 25, 2022 7:45 amLazarGanev написа:
То като чета проблеми и грешки много,
:-D Като не се правят нещата като хората, проблемите следват един след друг, навързани като свински черва. Ако вместо да се купува нов РС, за да се сложи на терасата, просто да беше се затворила системата - хем щеше да се спестят пари (защото в камината си има РС), хем се избягва риск от замръзване, хем лесно и категорично щеше да се разбере за изпускащ кран, поради повишаване на налягането. Но - то от всяко изречение и от всяка снимка стават ясни все нови и нови грешки. Сега разбрах, че камината е настроена на 55*С, като термопомпа! За охлаждане дали няма да може да работи? :lol:
Мисля, че предпазна група трябва да си има, колкото и еФтина да е.
Лазаре, ставаш жисток, хахаааа!
kozl - майстор
съб юни 25, 2022 12:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
Браво!!!
Козлин и Лазар да се поклонят!
Браво Краси!
Аз отдавна го направих в тази тема, но нели сме писатели, а не читатели.... :-D

А пък някой от участниците да ми поясни какво и пречи на системата автоматичния обезвъздушител след помпата?
Не че съм им привърженик на тези обезвъздушители, особено без капачка, защото рано или късно прокапват.

А към автора, тоя кран де пълни системата е по-подходящо да е сферичен, а не кеклен. Тва от опит го пиша.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб юни 25, 2022 4:19 pmkozl написа:
Не че съм им привърженик на тези обезвъздушители, особено без капачка, защото рано или късно прокапват.
В отворена система - по-скоро рано, тъй като им трябва налягане, за да работят правилно

Тема "Разширителния съд прилива при вече спряла помпа на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: