• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
пон юли 25, 2022 9:11 pmLazarGanev написа:
Та целта на този мой пост е като четат сега за изолация 15см под подово отопление, да прочетат, че това е препоръка от човек, на който много не трябва да се вярва :cool: .
Аха, не трябва да се вярва на човек, които напълно безплатно дава съвети, а трябва да се дават пари на Лазар, които продава, и монтира пелетни и газови котли, а самият той се топли на самоделна термопомпа.
Разбирам комерсиалното мнение на търговците тук, но когато Лазар започва да си продава самоделната ТП за 3000 лв тук във форума е прекалено. Форума не толерира такива обяви и трябва БАН.
Още повече, че тя е сглобена пак от неук съфорумец. Лазар си го призна. ТП направена с икономия и с икономисани топлообменници.

Та Лазар, разбирам мнението ти, комерсиално е и защитаваш лешоядите тук, които взимат безумни пари за безумни проекти:-)))

Аз бях дотук в тази тема.
Успехи!
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юли 25, 2022 9:31 pmшоп написа:
Аха, не трябва да се вярва на човек, които напълно безплатно дава съвети, а трябва да се дават пари на Лазар, които продава, и монтира пелетни и газови котли, а самият той се топли на самоделна термопомпа.
Безплатният грешен съвет набутва много повече от платеният верен, макар че Лазар не е взел и лев за съветите, давани във форума :) . Продава и монтира всякакви системи за отопление - газ, пелети, солари, термопомпи и каквото ти дойде наум, има богат опит, който споделя безплатно във форума и се дразни от грешни съвети от самоуки самозванци :cool:
пон юли 25, 2022 9:31 pmшоп написа:
Разбирам комерсиалното мнение на търговците тук, но когато Лазар започва да си продава самоделната ТП за 3000 лв тук във форума е прекалено. Форума не толерира такива обяви и трябва БАН.
Още повече, че тя е сглобена пак от неук съфорумец. Лазар си го призна. ТП направена с икономия и с икономисани топлообменници.
Шопе, извинявай, но просто дадох по-разумно предложение от твоето с правена ТП вода/вода. Предложих му под себестойност моята ТП, която съм рециклирал с нов топлообменник и нови датчици и уреди за контрол. Не е сглобена от неук съфорумец, както твоите ТП, а е ползвано заводско външно тяло на водеща марка и добавен топлообменник. Не е икономисвано от топлообменник, напротив - сложен беше, който е препоръчан. Сега на базата на дългогодишния опит на колегата, уважаван и търсен съфорумец, дипломиран инженер по електроника, който проектира и пуска в експлоатация трицифрено число ТП всяка година, съм сменил топлообменника с оптималния за това външно тяло. И първия, и втория път съм се доверил на неговото предложение, аз не се занимавам с подобни изчисления. В момента ТП си работи перфектно на охлаждане, а за отоплителния сезон ще бъде заменена с друга, мостра, после от друга и т.н. Целта е изпробване в работни условия и обогатяване на опита.
пон юли 25, 2022 9:31 pmшоп написа:
Та Лазар, разбирам мнението ти, комерсиално е и защитаваш лешоядите тук, които взимат безумни пари за безумни проекти:-)))
Защитавам интереса на питащите, като ги предпазвам от безумни съвети на неуки самозванци. Утре някой може да предложи да се поставят сребърни фибри в замазката за убиване на микробите :-D
Последна промяна от LazarGanev на пон юли 25, 2022 11:13 pm, променено общо 1 път.
istefanov87 - специалист
Темата малко се отклони от първоначалната идея, но като цяло ми беше полезна.
Сега имам и по-голяма яснота, и ще излезе за по-малко пари цялата работа, благодаря на всички включили се.
Димитър Димов - специалист
пет юли 08, 2022 6:41 pmLazarGanev написа:
Съгласен съм напълно, че компромис с качеството не трябва да се прави, но пък какви са тия цени наистина :shock: . Вчера и днес изградихме едно обектче 50м2, но цената дойде под 70лв/м2, а материалите са Рехау. Не знам какво толкова включват тези оферти 100-120лв/м2 :?
Не зная дали има значение че въпроса ти е от юли, но това е от преди три дни
''
Янко Дойнов
Каква е цената на квадрат
Отговор3 дни

Автор
Кадийски ЕООД - Подово отопление, термопомпи, газови и соларни инсталации.
Янко Дойнов около 100лв''.Иде реч за обект в София.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е луд този, който яде баницата. В интерес на истината, ако човек има желание може доста да разтегне цената на квадрат - от избора на подложка, цената може да скочи с 10-15лв/м2, от избора на автоматика и регулация - също, от СМР - също, тъй че не се изненадвам.
Димитър Димов - специалист
Цитирам пост от фейсбук страницата на споменатото еоод.
istefanov87 - специалист
нед окт 30, 2022 1:45 pmLazarGanev написа:
Не е луд този, който яде баницата. В интерес на истината, ако човек има желание може доста да разтегне цената на квадрат - от избора на подложка, цената може да скочи с 10-15лв/м2, от избора на автоматика и регулация - също, от СМР - също, тъй че не се изненадвам.
Аз като гледам по разни сайтове уж най-добрата подложка на рехау с 3 см изолация е опасно близо до 40 лв на квадрат само тя, тръбата идва 2.6 - 2.8 лв на метър (а то си има едни 1500 метра тръба за 3 етажа), термостатите са по 200 лв парчето .. аз само всички материали да си купя без отстъпка от произволен сайт ще ида на 60 лв на квадрат долна граница, по-вероятно 65-70, това само да си ги докарам вкъщи и да си ги гледам. Не казвам, че е оправдано, но цените определено са интересни - вече започнах да свиквам.


Имам един друг въпрос, понеже тук преди да се отклоним стана дума за изолацията. Имат ли смисъл тези алуминиеви ли са какви фолиа за под подложката на подовото с цел постигане на по-добър резулат без да качваме пода повече от търсените 10-11 см ?
Говорим за някакви такива - https://ybsinsulation.com/brands/superquilt/ ? Изобщо нямам представа дали тези се съчетават по смислен начин с подложката на подовото (която си върви с някаква изолация отдолу) и т.н., така че моля за снизхождение ако въпросът е тотално тъп, просто от търсене стигнах до тези като вариант и чета някакви добри неща по чуждите форуми. Говорим за вариант 4 см от това нещо, отгоре подложката още 4 (май?), тръби и замазка, горе-долу към 11 см ниво - това има ли смисъл ?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед ное 06, 2022 10:22 amistefanov87 написа:
Аз като гледам по разни сайтове уж най-добрата подложка на рехау с 3 см изолация е опасно близо до 40 лв на квадрат само тя, тръбата идва 2.6 - 2.8 лв на метър (а то си има едни 1500 метра тръба за 3 етажа), термостатите са по 200 лв парчето .. аз само всички материали да си купя без отстъпка от произволен сайт ще ида на 60 лв на квадрат долна граница, по-вероятно 65-70, това само да си ги докарам вкъщи и да си ги гледам.
Щом така те кефи - действай :cool:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Подово отопление - от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: