• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
motobikebg - напреднал
Колеги ,Здравейте Имам автоматичен Газов Бойлер на Пропан - Бутан 18л в минута дебит , 36 KW . Прави температура на водата от 25 до 70 градуса . Ползвам го за топла вода Баня / кухня . Разход около 1 лв. за 200 литра вода - 30 градуса . Моля за мнение и съвет да ли може да се използва и за отопление на 2 стаи с 2-3 радиатора . Отворена Или затворена система ? Знам че помпата е задължителна !
syncho - майстор
пет юли 15, 2022 12:11 pmmotobikebg написа:
Колеги ,Здравейте Имам автоматичен Газов Бойлер на Пропан - Бутан 18л в минута дебит , 36 KW . Прави температура на водата от 25 до 70 градуса . Ползвам го за топла вода Баня / кухня . Разход около 1 лв. за 200 литра вода - 30 градуса . Моля за мнение и съвет да ли може да се използва и за отопление на 2 стаи с 2-3 радиатора . Отворена Или затворена система ? Знам че помпата е задължителна !
Не прави глупости. Ако искаш си сложи газов котел, но не прави такива щуротии.
motobikebg - напреднал
пет юли 15, 2022 12:57 pmsyncho написа:
пет юли 15, 2022 12:11 pmmotobikebg написа:
Колеги ,Здравейте Имам автоматичен Газов Бойлер на Пропан - Бутан 18л в минута дебит , 36 KW . Прави температура на водата от 25 до 70 градуса . Ползвам го за топла вода Баня / кухня . Разход около 1 лв. за 200 литра вода - 30 градуса . Моля за мнение и съвет да ли може да се използва и за отопление на 2 стаи с 2-3 радиатора . Отворена Или затворена система ? Знам че помпата е задължителна !
Не прави глупости. Ако искаш си сложи газов котел, но не прави такива щуротии.
Е то не е Ли същото ? Къде е заплахата ?
syncho - майстор
Разликата е много голяма. За това бойлерът ти е 600-700лв, а котелът 2000-3000лв. Бойлерите обикновено са с отворени камери, работят на висока температура, он/офф са, нямат модулации и още куп разлики.

Не си заслужава.
motobikebg - напреднал
Ок . Мерси . Но някой ако все пак го е правил Очаквам Отзиви и Впечатления .
MamaMy - майстор
Има универсални газови дву контурни котли. За пропан бутан и за метан разликата е само в дюзите. Вървят с двата комплекта дюзи. Там всичко е по-съвършено от обикновения газов бойлер. Имат си управление, запалване, модулация и най-важното БГВ-то е отделен контур от отоплението.
brum - майстор
На теория може да се получи. Но зависи газовият бойлер как работи и дали може да модулира. Може ли да работи ако му влиза вода на 50-60 градуса и да я топли до 70 градуса. Виж му инструкциите и спецификациите.

Та много неизвестни има за да се каже дали ще стане. А и да стане - трябва да се вземе в предвид КПДто на системата.
motobikebg - напреднал
Колеги Знам че има котли с всякаква електроника и интернет , за по 3000 - 4000 лв. Аз питам за бойлер от 400 лв. Който се пали автоматично от две батерии ми загрява водата за секунди . Питам освен Помпа , датчик за температура на помпата и разширителен съд В Затворена система Друго необходимо ли е ?
syncho - майстор
Ще ти го кажа така: За да го направиш ще ти трябват около 500лв материали и след това ще плащаш повече газ от необходимото. Само от разхода на газта и липсата на автоматика ще си избиеш котел за 2000лв за 1-2 сезона. Да не говорим за загубата на време, което можеш да го оползотвориш за нещо много по-полезно.

Ако искаш, действай, но да не се вайкаш после.
motobikebg - напреднал
Така е , Но сиромах - Жив Дявол !
  • 1
  • 2

Тема "Отопление с Газов проточен Бойлер Пропан - Бутан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: