• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
чет юли 28, 2022 8:09 pmbikerider_ написа:
в Германия търсенето било огромно, а производството не смогвало.
Нормално газ няма, пелетите скъпи
чет юли 28, 2022 8:09 pmbikerider_ написа:
Колега, живеещ в центъра, отпляващ 45кв. стар апартамент на контвектори плащал 100-200лв. миналата зима.
Абе аз предложих единственият евтин вариант за директно отопление на ток, но като не приемате мнения ще плащате:-) :partyman:
marinmnm - специалист
А отопление с котел на дърва например: Burnit wbs active 20 kw.?
Не е ли също алтернатива за отопление?
То настана време ,че незнае човек с какво е най-добре да се отоплява.
пет юли 29, 2022 1:10 pmmarinmnm написа:
А отопление с котел на дърва например: Burnit wbs active 20 kw.?
Не е ли също алтернатива за отопление?
Алтернатива е.
Дискусията правилно се уточни върху подходящата- изгодна, приемлива алтернатива, ако не си забелязал. Средството за алтернативата е дискутирано, та предъвквано, та повърнато.
imegogo - специалист
преди два месеца купувах дърва цената им беше с товарене разтоваране и транспорт 110лв/куб сега слушам че се повишили цените около 150лв не бях рязал цепил и носил дърва 4-5 години и бях забравиил каква хамалогия,но предвид нестабилната ситуация в държавата и хаоса с енергоизточниците реших да взема да ми се намират
marinmnm - специалист
пет юли 29, 2022 1:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет юли 29, 2022 1:10 pmmarinmnm написа:
А отопление с котел на дърва например: Burnit wbs active 20 kw.?
Не е ли също алтернатива за отопление?
Алтернатива е.
Дискусията правилно се уточни върху подходящата- изгодна, приемлива алтернатива, ако не си забелязал. Средството за алтернативата е дискутирано, та предъвквано, та повърнато.
То колелото се върти,върти и пак идва на счупената спица.
Това го казва историята ,защото без нея сме за никъде. :partyman:
пет юли 29, 2022 4:21 pmmarinmnm написа:
То колелото се върти,върти и пак идва на счупената спица.
Това го казва историята ,защото без нея сме за никъде. :partyman:
Хаха, това е яко и вярно.
Само на мен ми е интересно, кое за теб е счупена спица- отоплението на дърва или Бърнита.
Постъпил си както трябва.
marinmnm - специалист
пет юли 29, 2022 4:44 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет юли 29, 2022 4:21 pmmarinmnm написа:
То колелото се върти,върти и пак идва на счупената спица.
Това го казва историята ,защото без нея сме за никъде. :partyman:
Хаха, това е яко и вярно.
Само на мен ми е интересно, кое за теб е счупена спица- отоплението на дърва или Бърнита.
Постъпил си както трябва.
Е то е ясно ,че дървата. Щот другото нали ужким търпи развитие.
пет юли 29, 2022 9:01 pmmarinmnm написа:

Е то е ясно ,че дървата. Щот другото нали ужким търпи развитие.
Бе, така юнашки изтипоса ВеБееСа, че за малко да помисля дето еволюцията се е рестартирала.
Благодаря за разяснението!

Burnit wbs и развитие!!!
Дядо му е на фронта повече от 50 години. Повече от съвършен е, хаха!
silent - майстор
Абе дървата са си бюджетен краен вариант за граждани от село...имам камина с дърва с водна риза даже едно тенекиено чудо се търкаля някъде...но не си и помислям за дърва...преди пелетите бях на дърва...ако няма някоя баба огняр да спи до печката това не си е работа за работещи хора...прибереш се от работа тепърва палиш....аха се постопли трябва да си лягаш...шибнеш една цепеница в 10 в 12 се събуждаш потен...в 6 сутринта ти е замръзнал сопола...няма за кога да палиш и заминаваш на изтръпнал на работа....и те така всеки ден...при мен както и печката е на долния етаж е егат сноването...с пелетна ситрин се гаси половин час преди да излезна на работа...и минавам за 5минути да я изпрахосмуча и заредя и следващото ми ходене при нея е на другата сутрин...прибереш се след работа в къщи топло...събудиш се сутрин топло...и никакви грижи .това по повод писанието по напред че едва ли не пелетите не били някаква кой знай каква автоматизащия...жалкото че тая идилия стана скъпа....аз имам пелети за сезон и половина два но това не решава проблема в перспектива...така както е тръгнало...във всеки случай за мен дървата са последен избор в съвсем апокалиптично време...а предполагам и не само за мен...
marinmnm - специалист
пет юли 29, 2022 9:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет юли 29, 2022 9:01 pmmarinmnm написа:

Е то е ясно ,че дървата. Щот другото нали ужким търпи развитие.
Бе, така юнашки изтипоса ВеБееСа, че за малко да помисля дето еволюцията се е рестартирала.
Благодаря за разяснението!

Burnit wbs и развитие!!!
Дядо му е на фронта повече от 50 години. Повече от съвършен е, хаха!
А Ти сам го каза. Не минат и няколко годинки и рестартираме та чак загиваме. :rolleyes:
Като чета форумите от 2006 не сме много еволюирали...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Съвет за заместване на газов котел, локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: