Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brum - майстор
Много странно нещо забелязвам. Налягането в подовото се повишава само.

Първият път ме нямаше за 10 дни. Беше прехвърлило 2 бара при нормално около 1-1.2 бара. Тогава отворих крана за източване на хидравличният разединител и смъкнах налягането.

Сега за втори път ме няма за 10 дни и пак същата история. Този път се беше качило само до 1.6-1.7 бара.

Водата е спряна от централният кран. Т.е. няма вариант крана в котела дето е за пълнене на подовото да изпуска. Отделно, че целият отоплителен сезон тая стрелка седеше все в зеленото без интервенция от моя страна.

И друг страничен въпрос покрай тези котели - и двата пъти след по-дълго отсъствие няма газ. Първият път се оказа, че има вграден клапан в газомера който беше изключил. С няколко цъкания на копчетата взех, че го подкарах и котела запали. Сега подозирам, че е същото, но този път се обадих на аварийният им телефон да дойдат да си го оправят сами.
silent - майстор
Загадка....Ти от къде си сигурен че централния ти кран държи....Другия път като те няма остави чешмите отворени...ако пак се качи викай поп...
Или вода или газ влизат в подовото трети вариант няма ...
brum - майстор
Централният кран затворен, а казанче на тоалетната оставено празно. Като се върнах пак беше празно. Та централният кран държи.

За газомера се оказа, че е пак клапана. Обадил се техника в централата, ония цъкали нещо и тръгна.

Газ ме съмнява да влиза. Тя е на доста по-ниско налягане уж. Но другият път освен водопровода ще затворя и крана на газта. И двата - този преди котела и този след газомера.

И за мен е загадка. Затова пуснах тема :) .

И като още един детайл - буферният съд е здрав. Като пусках водата миналият път свалих над половин литър вода докато падне налягането.
LazarGanev - "Велик майстор"
Газ няма как да е. Котелът какъв беше - едноконтурен или двуконтурен?

Тема "Защо се повишава налягането на толоносителят в подовото?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: