• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон авг 08, 2022 12:33 pmkalin72 написа:

Да, ама не, драги зрители, живота не е само работа, а оптимизирана работа, най-вече :)
Да, драги ми....
Ами оптимизирай я, пустата работа и си санирай къщичката, вкарай майстори да ти направят подово за ТП и си гледай живота, оптими....стично, за сега!

Ако все пак те мързи, при всичко друго на оптимум, то пелетите няма да са ти скъпи.
Тогава ще мислиш за огняр.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон авг 08, 2022 12:38 pm, променено общо 1 път.
kalin72 - майстор
Абе Трифоне, не те разбирам. Или си мръднал от годините, или си чоправ по природа.
Мен не ме бърка да се грея на каквото си искам, ще си взема газ, маз, термопомпа, квото е модерно в момента. Само че въпроса ми е кое е оптималното в конкретно моя случай. И отговора го знам, слънчогледови пелети - за момента. Имам си що-годе добра изолация, след година-две може и ТП да сложа. Ама искам да видя, че има смисъл да се наливат пари в друг източник на топлина.
След година-две няма да е толкова изгодно.
Към момента, цената на климатици и ТП се е вдигнала осезателно. Единият ми климатик е мръднал с 200лв.

То, тогава ще се дърпаш за фотоволтаиците.
Благодаря, че ме цениш, та си загрижен!

Всъщност, тук отговорът, мисля се обистри.
Вместо да похарчи седем (7) хиляди за диверсификация към пелети, по добре да прескочи тая стъпка или просто да изчака, докато дойде момента.
Сега изхарчените 7 хиляди, в последствие са просто загубени и ще е на положението на Калин- дал парите, няма повече, ТП ще почака.
Пък кой знае?!!
ky-kyy - майстор
Къв пък живот, го живеят пелетаджиите :? :? Още преди години ви казах, че това е пирамида, ама кой да ме чете. Живот....няма ден, да не се пише за тия пелетарници, няма лято-няма зима, няма Коледа, няма Великден, все проблеми - то пелети откъде, то настройки, то кво ли не....Газа, още като взеха да разкопават Родината и да пущат тръби до всяко домакинство ми беше ясен, че епоредния кyркапан..Дали има война, дали има ковид, или маймунска болест, все тая повод да се вдигне цената винаги ще се намери. Причината е ясна - пирамидална . Баламите да наливат пари. Eбал съм ти и живота, eбал съм ви и баровците, дето само за отопление говорите....сън не ви лови, а? :lol:
:finga:
kalin72 - майстор
Трифоне, вероятно изкукваш, ама ще е хубаво да не ме цитираш като лош пример.
kalin72 - майстор
Аман от кукувци.
Я да разкулачин на Елтерм уредите как са, имат приемливи цени, може и да загрят радиаторите ми достатъчно, че да е топло и комфортно - 23-24 градуса.
https://www.elterm-bg.com/thermopumps.html
ky-kyy - майстор
Аман от психично болни.....90% от мненията на горния са за пелетарниците. Тва с години, все една и съща плоча :lol: :lol: :lol: Ужас, ти нямаш личен живот, нямаш хоби, нямаш приятели, нямаш никаква друга тена за разговор освен пелети, пелетарници и колко си по-по-най, щото имаш пелетарник и си купуваш с тонове пелети...Бля-бля-бля :finga:
kalin72 - майстор
Да, нямам си нищо друго, освен пелетарника, кво да правя, като съм залюхан и смотан.... :toimonster: :toimonster: :toimonster:
ky-kyy - майстор
Написа го, все пак е някакъв напредък, сега остава и да осмислиш написаното и да го приемеш. Вярно, трудно е да приемеш истината, ама такъв е живота....Надявам се, че не си безвъзвратно изгубен в тъмните полета на заблудата......
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Избор между термопомпа и котел на пелети." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: