Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Малиии, толко много самочувствие, а покритие йок. :lol:
Влезе, обясни на народа, че нищо не разбират и отиде да твори шедьовър.
krasi92 - майстор
Да не забравиш да качваш резултатите.
dedal - специалист
Помпата е монтирана и е чисто китайче Crystal Onix
Не съм я монтирал аз а фирма която се занимава с това и дава фактура с гаранция.
Общо взето техния главен инженер стигна точно до моя извод като видяха как е изградена системата.
Буфера влиза на студената и е проточен. Идеята е да обере клатенето без значение, че помпата е инвертор.
Самата помпа и буфера имат по 3 киловата и могат да се превърнат в ел. котел. Самия буфер държи и панели за топла вода.

Пишман майстори бол в този форум. Половината нямат идея, че помпа се закача на студена вода и си я пляскат на топлата, защото не са си направили труда да прочетат книжка от 3 страници за да отгатнат, че всяка помпа работи на свръх налягане.
И о чудо, китаеца е закачил wilo на студената за да направи 8 метра воден стълб на входа.
То си има дебели книги, ама поне 3 страници не е болка да прочетете бе хора.

Ето първите снимки от монтажа, имаше забавяне с доставката.
Понеделник палим

https://photos.app.goo.gl/UbUAEUhedPy1hms27

По мои сметки и по сметки на фирмата която го монтира, това ще даде около 2,0-2,5 киловата разход при 40 градуса което ми е ОК и 7 външна.
При -7 ще даде 3,0 но ще отдава 6 ако вдигна на 45 градуса, което пак ми е ОК, при -15 ще взима 6 защото ще се наложи нагревателите да помагат. При -25 вадя въглищата.

Лично аз съм заложил разход до 5 киловата средно
LazarGanev - "Велик майстор"
Така е, фолософи във форума има много
dedal - специалист
пет сеп 23, 2022 7:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Умен инженер.
Впечатлен съм.
Остави. Той Китаеца е написал 5 книги със схеми и всичките съвпадат за радиатори с тов което правя.
Вкарвам топла вода в буфера и вадя топла вод от буфера. Аз ли не обясних, вие ли се заяждате не мога да схвана.
За подово и конвектори е друго, обаче за радиатор си е по тефтера на термопомпата.
Фитилчо - майстор
Щом вЕрваш на китаеца си идеален! :lol:
Успех бро

Тема "Отопление и бойлер" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: