• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dedal - специалист
вт окт 04, 2022 10:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
Прочети само още веднъж, онова, що си цитирал и си лягай!
Да прочетох. И защо ти е д амодифицираш климатик за да ти духа конвектор?
Пак не схващам логиката.
Ми вземи си климатик направо вместо да наливаш луди пари.
Аз не съм ОК с да ми духа нещо из къщи посред зима.
katn - специалист
Трифоне, старо куче, защо му се връзваш на акъла на тоя смешник?
Фитилчо - майстор
вт окт 04, 2022 9:34 pmdedal написа:

Че на 45 се държи най-адекватно или губя защото ти така реши. Пробвах на 40 и не е ОК. Нито е топло, нито гори малко и писах по тази тема.
Лично мен за 160 квадрата и 6-10 лева на ден са ми ОК.
Ти си супер самонадеян и говориш големи глупости наистина. Това горното е толкова смешно, че чак става жалко.
feikot - специалист
вт окт 04, 2022 9:34 pmdedal написа:

Помпата при -15 без нагревател при 55 вади 6 киловата и консумира два.
:? :partyman: :prayer:
brum - майстор
Абсурд! COP 3 при dT 70 градуса и при това от китайска термопомпа. Тази термопомпа ще се окаже решение за глобалното затопляне :) ...
nelina_london - специалист
Този COP и аз го забелязах и даже взех да се чудя какъв ли е в момента на засичане при 9 ° , може и двуцифрено число да излезе . :) ТОП машина !
dedal - специалист
ср окт 05, 2022 11:38 amnelina_london написа:
Този COP и аз го забелязах и даже взех да се чудя какъв ли е в момента на засичане при 9 ° , може и двуцифрено число да излезе . :) ТОП машина !
Отоплителна мощност/COP(A7°C/W35°C) kW/COP 8.26/3.61
Отоплителна мощност/COP(A7°C/W55°C) kW/COP 6.14/2.42
Отоплителна мощност/COP(A-7°C/W35°C) kW/COP 8.04/3.29
Отоплителна мощност/COP(A-7°C/W55°C) kW/COP 6.20/2.13
Отоплителна мощност/COP(A-15°C/W35°C) kW/COP 6.83/2.36
Отоплителна мощност/COP(A-15°C/W55°C) kW/COP 4.49/1.76
Охладителна мощност/EER(A35°C/W7°C) kW/EER 6.5/2.8
Охладителна мощност/EER(A35°C/W18°C) kW/EER 6.5/3.8
Сезонна енергийна ефективност, отопление за умерена климатична зона (W35°C/W55°C) SCOP(kW) 4.42/3.24
ETA(%) 176.8/129.6
Енергиен клас при отопление за умерена климатична зона 35°C A+++
55°C A++

Това е по спецификация за не умеещите да четат. На 9 градуса външна дава от 11 вечерта до 6 сутринта при 45 на водата 3,5 киловата общо, не на час.
Причината е че работи едва 2 часа и то не на пълен капацитет.

Ще се повторя.
Първо монохромния дисплей е модифициран климатик и не е истинска термопомпа.
Второ няма измислен радиатор на този свят да ти направи на 35 градуса комфорт и няма значение дали ще ти духа във врата или ще е прост стоманен (проверява се във всеки магазин за радиатори)
Трето на 35 истинската термопомпа е ефективна с подово, с радиатори гори двойно от 45 и съм категоричен в това. Просто пробвах.

Ако някой намери къде съм споменал 70 градуса получава почивка на бахамите. Тя помпата вдига макс 60, аако пусна нагревателите които са вградени може и 80 ама вече става ел. котел
dedal - специалист
ср окт 05, 2022 9:41 amФитилчо написа:
вт окт 04, 2022 9:34 pmdedal написа:

Че на 45 се държи най-адекватно или губя защото ти така реши. Пробвах на 40 и не е ОК. Нито е топло, нито гори малко и писах по тази тема.
Лично мен за 160 квадрата и 6-10 лева на ден са ми ОК.
Ти си супер самонадеян и говориш големи глупости наистина. Това горното е толкова смешно, че чак става жалко.
И да самонадеян съм, защото май само аз съм виждал термопомпа от всички ви.
Пернали по един пипнат климатик и си мислите, че света започва и свършва с вас.
Ами не точно така да ви кажа, то затова си има хора дето да го проектират вместо пишман майстори да ви барнат климатика за 1500 лева.
Има причина цената да е различна.
Някак вярвам на съседа повече от колкото на вас. Той 3 година е със същата помпа, същата къща, но с по кофти изолация от мен. Просто съм ходил в тях на гости и съм виждал фактурите за ток. Аз не откривам топлата вода, само си я пускам в моята къща
brum - майстор
вт окт 04, 2022 9:34 pmdedal написа:
Помпата при -15 без нагревател при 55 вади 6 киловата и консумира два.
ср окт 05, 2022 7:44 pmdedal написа:
Отоплителна мощност/COP(A-7°C/W55°C) kW/COP 6.20/2.13
Дедале, я пак погледни какво си написал. После го помисли и кажи къде си сгрешил
Фитилчо - майстор
Чакай малко да разбера какво е писал този коланга.
Значи ти, с китайче, искаш да топлиш с 9 киловата ТП - 160 кв площ С РАДИАТОРИ, и твърдиш, че ще се справи...? Не само това, но твърдиш, че ще получиш някакви невероятни COP коефициенти, на които дори Trane/Carrier биха гледали умно.
Със съседа направо засенчихте всички :lol: яки гурута на климатичната техника.
А това направооо- Помпата при -15 без нагревател при 55 вади 6 киловата и консумира два. :lol:
Ще ти кажа, че имам ТП (gshp) на Nibe, които са едни от водещите производители от години, и дори те не си позволяват да напишат такъв COP .... Въртят се по спецификации на 35 гр около 4.20 .
Като станат минусови температури тая помпа ако извади COP с радиатори над 1.7 направо ще е невероятно.
Последна промяна от Фитилчо на ср окт 05, 2022 8:55 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Отопление и бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: