Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zz_stefanov - майстор
Тъй де, от там технологията навлиза при цивилните като студентското бързоварче с двете бръснарски ножчета. :-D
Със сигурност не е студентско, а войнишко, в последствие пренесено в студентството.
Освен това, в армията гаранция имаше бръснарски ножчета, както и коркови тапи, незнайно от къде дотъркулнали се.
zz_stefanov - майстор
И аз се чудя откъде в армията имаше коркови тапи след като там изобщо не се пиеше :lol:
Абееее........преживях пълна мобилизация на полк.
След като вдигнахме лагера, мангалите цяла седмица мъкнаха стъклен амбалаж с каруци- пари направиха, а там нямаше нищо!!! Само за 20 дни, един полк вдигна нивото на българската алкохолна индустрия до непознати висини.
Запасняците са виновни- цивилният живот ги е покварил до безобразие.
По него време имахме заводи за стъкларски изделия, всичко беше екологично, био и полезно за здравето.
zz_stefanov - майстор
След като разсекретят галана, ще видите че вътре е пълно с бръснарски ножчета и коркови тапи :)
radius - майстор
пет окт 07, 2022 12:31 amhidrazin написа:
Само нейната тайнственост е по-голяма от нейната мощност... :-D
:lol: :lol: :supz:
mityom - специалист
съб окт 08, 2022 4:32 pmzz_stefanov написа:
След като разсекретят галана, ще видите че вътре е пълно с бръснарски ножчета и коркови тапи :)
Ми не е,само 4 пръчки чисто желязо.Лично го разсекретиха да махна ръждата.
Иначе го подкарах с топлообменник и работи,даже и сгря.Като застудее ще кача разхода,има си собствен електромер.За сентинел х100 ползвах сол за съдомиялна,това имах под ръка.На около 4л вода едно кристалче направи чудеса.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет окт 13, 2022 7:15 pmmityom написа:
Като застудее ще кача разхода,
:-D
PIP - майстор
Аз добавих котел на ток (Viessmann vitotron 100) към инсталацията на газ с цел да се ползва докато цената на газта е по-висока от битовия ток, а след уж обещаното намаление другия месец, ако/когато има нужда да работи отоплението през ноща. Климатици и конвектори не искам, отделно, че трябва да купя доста бройки. При изградена инсталация на къща и допълнителна сграда не виждам много смисъл от купуването на 'печки' за всяко помещение. Термопомпа също не е опция, едно заради цената на читавите такива, второ не знам колко ще е ефективна за Самоков, трето нямам подово и конвектори (не случайно, защото и двете ги недолюбвам). Надявам се да не го ползвам много и да падне цената на газта, но исках да имам алтернатива. Интересно, че мненията за котлите на ток са крайно негативни и то предимно от хора, които не са ги ползвали.
mityom - специалист
Абе то по-хубаво от ел.енергията си няма,ама който може да си го позволи
чет окт 13, 2022 7:20 pmLazarGanev написа:
чет окт 13, 2022 7:15 pmmityom написа:
Като застудее ще кача разхода,
:-D
За сега си ги дава точните коловати които трябва и с нищо не отстъпва на обикновените ,а цената е на половина и обема около 8 пъти по-малък.Елрктролита е 4 литра и точната гъстота става много лесно.Инврстицията до работещ котел на ток ми е 250лв.Ако имате по -евтин и в същото време ефективен вариант -ще го приемам

Тема "повишаване/понижаване електрическо съпротивление на водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: