• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Колеги имам котел бурните 45кв и горелка бурните био 35кв,7 радиатора и боилер с общи кв 25+-5 ,проблема ми е че съм задал 60градуса но вдига само до 50 и работи повече време на мощност 2,също забелязах че не виждам пламък почти от горелката вижда се около 5см да излиза,разхода е 4,5кг на час,мисля че работи като цяло на пълна мощност на 3 е 35,9 кв на 2 е 21,7кв на 1 14,3кв,моля за помощ за нормални настроики за тези киловати на радиаторите искам да намаля разхода,смятам че голям и няма смисъл от тази мощ къщата е около 90 100кв с 10см изолация и пвц дограма комин 12м 200мм отвор мисля че клапата на котела е отворена на макс настроиките са почти заводски не съм ги пипал.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет окт 07, 2022 3:19 amvichovichevvv написа:
Колеги имам котел бурните 45кв и горелка бурните био 35кв,...моля за помощ за нормални настроики за тези киловати на радиаторите искам да намаля разхода,смятам че голям и няма смисъл от тази мощ къщата е около 90 100кв с 10см изолация и пвц дограма комин 12м 200мм отвор мисля че клапата на котела е отворена на макс настроиките са почти заводски не съм ги пипал.
И защо ти бяха тези "бурни" 35-40кВт котел и горелка? С тях можеш да топлиш още 4-5 къщи като твоята. Разход 4,5кг/час означава че горелката работи с мощност 20кВт, явно толкова ти са радиаторите. Ако искаш да вдига 60*С, задай 70*С - все пак това е Натурела, такава и е логиката. Като гледам на пръв поглед - нищо необичайно за тази конфигурация. Трябва ти 10кВт котел. И не дублирай теми, има си голяма тема на тази тема
Фитилчо - майстор
пет окт 07, 2022 6:46 amLazarGanev написа:
С тях можеш да топлиш още 4-5 къщи като твоята.
Поне ! :-D
Аз с 14 Кв трихдова камина топлех неизолирана и без дограма къща 200 кв, като стоеше на 1 степен и никога не се гасеше. При това положение ми харчеше 2 чувала на ден.
4.5 кг на час за 100 квадрата е абсолютна идиотщина :cool: 1 тон за 9 дни го издухва за да стопли 100 изолирани квадрата. Те сега са евтини пелетите, няма проблем :lol:
То по принцип Бърнит си е голяма тояга, а преоразмерен така си е направо за банкрут ...
Бе, може и тояга да е, че е преоразмерен- преоразмерен е, ама сега му духа в комина.
Пелети излитат даже, не само топло.
Да се намали вентилатор, подаване!
В това топло време да се ползва график!
Горелката ми е от 10кв минимална мощност до 35,просто искам да разбера има ли начин да намаля разхода и да топля да поддържа p1 наи ниска мощност дълго време,то сега само на втора работи,мога ли да достигна зададената температура,примерно задал съм 60 да стигне 60 и да работи на мощност 1 и поддържане,клапата на комина да я затворя ли или не,ще ви бъда благодарен да ми помагате а не да ме критикувате,благодаря ви
LazarGanev - "Велик майстор"
Успокой се и дишай, не може всичко да изкажеш наведнъж
Дишам колега дишам,може ли да се направи нещо,да помогнете съвет да дадете.
LazarGanev - "Велик майстор"
Най-добре в ОЛХ и втори опит, по-разумен
Фитилчо - майстор
съб окт 08, 2022 9:43 amLazarGanev написа:
Най-добре в ОЛХ и втори опит, по-разумен
В OLX вече може да и вземе цената на Sime от преди 2 години :wink:

Клапата на комина ако я затвориш, почваме с грешките за недостатъчен дебит (ако управлението е достатъчно умно).
Каква е идеята да си купиш Ферари 700 конски сили и да го караш на първа, според теб.
По скоро, идеята на тези котли/горелки трябва да е за УСВОИШ максимално количество топлина към водната риза, а не да изхвърляш 500 к. с. в комина, ако ме разбираш. За оптимално горене ти трябва КИСЛОРОД, който да циркулира в двете посоки, тогава имаш оптимално горене и съответно, висока температура.

В допълнението на споделеното от мен по-горе, искам да ти кажа, че спокойно си държа ръката на неизолираният комин, веднага след като излезе от камината.
Фитиля, сигурен съм, че нямаш опит със затваряне на клапа, а за контролера, поне не достатъчно. Дори никакъв, убеден съм вече.
Не е добра идея да пишеш "на аба".

Посъветвах да намали подаване и вентилатор, на първо време и с наличния хардуер.
Една от стъпките, в тази посока, е игра с клапата, при положение, че знаеш какво правиш с онова, което имаш.
И още- димоход ли имаш предвид или комин, че 100 градуса на димохода са си 100 градуса на нежната ти дактилоскопия.
Ако наистинаси държиш спокойно ръката на димохода, то със сигурност имаш други проблеми, които не споделяш.
  • 1
  • 2

Тема "Пелетни горелки BURNIT Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: