• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Да се надяваме, че е само теча от холендъра под РС!
В система с малко вода, малък по обем РС, неправилно напомпен спрямо системата, най малкият теч променя драстично налягането, в посока надолу, естествено.
Все пак, откритите проблеми трябва да се отмятат, а при поява на симптоми, да се търси.
iliana - специалист
от още две места тече, сълзи по-скоро
и майсторът пак ми дава акъл, да напълня системата до 1.2 ,обезвъздуша и така няколко пъти :rolleyes:
все едно теча ще изчезне
аз лично не вярвам от това да губи толкова вода, защото всяка година все нещо капе, сълзи, тук канче, там парцалче, ама така не е падало налягането
дано не е скрит теч в стените на банята, макар че няма свръзки, че там вече ще пада къртене
https://dox.abv.bg/download?id=4d542c82 ... за сваляне
krasi92 - майстор
Първо смени майстора дето ти казва да слагаш парцалчета.Вдигни налягането в системата на 1,5 и наблюдавани за течове .
iliana - специалист
От стари снимки видях' че проблемният и сменен скоро радиатор е бил с кран отдясно' а сега е в ляво крана
Това не означава ли че топлата и студената връзка са със сменени места' и дали това не оказва влияние на ситуацията
krasi92 - майстор
Странно но може би полезно е да си снимаш радиаторите. В случая може и да има общо ако майстора е прегънал някоя тръба повечко. Ако е гипскартон на конструкция може да е там проблема. Прочети какво съм писал. При по голямо налягане ако има теч ще се покаже по лесно.
iliana - специалист
Преди два дни беше на 1.6 налягането и освен че просълзи на повече места' голям теч няма
Тази тръба горе която съм показала' ако тече вътре в стената' защото се вижда че е мокро' но отвън не тече
Най-лошото е да не са тръбите в стените на баните' там няма и да проличи ако тече' уж няма свръзки в тях' малка е вероятността да е оттам но не виждам откъде другаде
Налягането за 24ч вече е на нула' едно 10 литра трябва да е изтекло' как не се вижда не знам
Дали да не извикам фирма за скрити течове
Мислех си може ли да не е теч' а да връща вода в бойлера или нещо подобно
колкото и да не ми се иска, довечера пак ще пълня системата, надявам се да е въздух, защото в два от радиаторите се чуваше странен шум
дали да не обезвъздушавам на топла система, казаха ми, че така е по-вероятно да излезе въздуха ако има
krasi92 - майстор
Желателно е обезвъздушването да се извършва на спряна помпа.10 литра си е една голяма кофа.Все някъде отива тази вода.За съмненията в бойлер ако има пробив би трябвало да вдига налягането в радиаторите освен ако боилера е на дърва и налягането в него е нула.
iliana - специалист
Сега пак я напълних системата до 1.2 обезвъздуших
Нямаще много въздух
Изчаках 1 час' обичайното леко течене от трите места
Друг голям няма и запалих
Но видях и друго мясго-този обезвъздушител
Ограденото в червено е завито до край и пак тече' сменя ли се-Или целия обезвъздушител
Планът е да оправим вече откритите течове и ако проблемът продължава ' ще търсим други
https://dox.abv.bg/download?id=a9393e63 ... за сваляне
Илияна, купи си нов обезвъздушител и клапан за обезвъздушител.
https://orex.bg/klapan-za-avtomatichen- ... p4680.html
Като падне налягането, следващият път, монтираш клапана, на него обезвъздушитела и този проблем е решен, поне докато сдаде новият обездушител. След това се сменя много лесно, без да изпускаш налягането- в движение, както се казва.
И наистина, изтрий му №ра на този майстор!
iliana - специалист
Трифон ще гоизтрия' вече ми препоръчаха други двама' ама поне да дойде да си оправи бакиите
А възможно ли е от този обезвъздушител да губи налягане
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Налягане затворена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: