• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Щом прокапва, малко, но допринася и той.

Бившият ти майстор няма да си оправи бакиите.
iliana - специалист
Утре ще правя планове' надявам се на коледно чудо
:yawinkle:
А ако РС е 0.8 на колко да пълня системата
Досега я пълних на 0.7 но май е малко
1.1-1.3
При 0.7 нищо не е имало в РС, до момента, в който не се повищи налягането от температурно разширение на водата. Никакъв запас от течност, с възможност за навлизане на газ по тръбите, при изстиване.
iliana - специалист
вт ное 29, 2022 8:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
1.1-1.3
При 0.7 нищо не е имало в РС, до момента, в който не се повищи налягането от температурно разширение на водата. Никакъв запас от течност, с възможност за навлизане на газ по тръбите, при изстиване.
А преведено на прост език :-D
Проблем ли е?
Защото новият РС е 12л и трябвало да е с налягане 0.8
1.1 на студена система' ще стане 1.4 поне при топла
Не знам защо си мисля ' че колкото по-голямо е налягането' толкова повече течове и проблеми може да има
Да де, ама течовете нямат място в инсталацията ти.
Макар да са бонус, точно както описах нещата трябва да бъде.
Четвърт, до 1/3 от съдинката трябва да е запълнена с течност, при студена система.
Обемът на съдинката трябва да е предварително съобразен с обема на инсталацията.
Ако не е достатъчен вграденият, монтира се допълнителен.
iliana - специалист
Трифон' наистина са ми много полезни постовете ти
А ако системата е 0.7 ' РС 0.8 какво се случва?
При теч, както е при теб, нямаш буферен резерв в РС.
Ако предналягането в него е правилно, системата ще работи добре, докато теча свали налягането в системата до минимум.
Случи ли се това, неизправностите трябва да се отстранят.
При теб, все пак се получава отоплението, с постоянно допълване, но ако инсталацията е на 2 или 3 етажа, то при спадане на налягането, горните ще страдат.
При правилно напомпен РС, налягането при студена и загрята система не се променя драстично.
Примерно- 1.2 студена, 1.5 загряла. Все пак зависи и от обема на РС. Колкото е по малък, разликите са по големи и обратно.
iliana - специалист
Е не знам чудо ли е, въздух ли е
но след като вчера я напълних между 0.9 и 0.8 днес по обяд е 0.8, което е напълно нормално за леките течове
мисля на студена даже да я направя 1.1 да видим повече или по-малко ще тече
Въййй, ми те, течовете, лека полека ш'са задънят.....закиснаха са бе, хахаааа!
Имах един, който опитах само веднъж да отстраня- мързел и ползване на модерни материали. Дълго време отне, докато натрупа накип и спре, понеже инсталацията има много вода, многократно "преварявана", омекнала значи.

Дано е било въздух, а като допълниш до 1.1, нещата да се кротнат за по-дълго време.
iliana - специалист
то и нашите течове са от същото
за 15 сезона , 2-3 пъти е изхвърляла водата и още 10 пъти до 80 градуса е стигала
а тези модерни материали какви са, да ги ползвам в краен случай, ако се наложи
а "преварявана", омекнала система получава ли се при по-високо работно налягане, пример 1.5, вместо 1.2 при запалена система
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Налягане затворена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: