Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fox_vt - майстор
Здравейте. Не съм влизал отдавна сигурно има бая изписано. Имам една дилема за решаване ама ми трябва второ мнение. Двуконтурен бойлер Baxi , сега е във процес на чистене на системата и двата топлообменника. Филтъра е Magna Clean и във момента във системата циркулира почистваща химия МС 3 която след два дена ще бъде източена системата промита и ще се напълни със вода и инхибитор МС1. Както и да е де отплеснах се малко. Много мизерия излезе от пластинчатия сега работи като коте но ми се иска да сложа нов топлообменник. Сегашния е 14 ламела и се чудя дали да не сложа по голям например 16 ка. За 20 ламелен имам съмнения че няма да има място заради дренажа. Някой правил ли е такъв ъпгрейд и какви са му впечатленията. На първо четене очаквам по голяма ефективност откъм БГВ и по голяма устойчивост от замърсяване , разбирай задръстване . Възможно ли е да пропускам нещо. Като междуосови разстояния мисля че са същите но това ще го проверя допълнително. Незнам дали по лесната проводимост няма да бърка работата на датчика за поток.... Каква би била причината производителя да не сложи по голям топлообменник , само финансова или има и друго. Лек ден засега дано някой се включи.
brum - майстор
Каква полза се опитваш да докараш? Да вдигнеш КПДто за БГВ? Ако да - колко ти е сега КПДто, колко мислиш, че ще го вдигнеш и за колко време ще се изплати разликата?

Подозирам, че разликата в КПДто ще е нищожна и никога няма да се изплати разликата.
fox_vt - майстор
Цената на тези топлообменници е ниска тук при мен. Преди да го изчистя малкия кръг прегряваше в режим БГВ. При искани 45 градуса датчика гаси горелката на 90. Това е 45° делта Т разлика. Сега е значително по добре но си мисля че може да е още по добре. Мойте хора се къпят по час и горелката работи на макс. Утре като източа химията ще смъкна и първичния топлообменник защото от него най зависи разхода на газ. Сметките за газ сега са три пъти по големи което ме кара да изстискам максималното кпд от системата.
ESPACE - майстор
Има смисъл от слагане на по-голям пластинчат. Щом не ти е проблем, смени го. Ще го подгряваш с по ниска температура. Само за икономия са сложили по малък.

Тема "Пластинчат топлообменник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: