Най - вълнуващия въпрос зимно време.
motobikebg - напреднал
вт дек 06, 2022 12:30 pmТрифон П.Трифонов написа:
Кирил не смята никак добре.
3 литра е добър разход за 24ч/стая.
Това е около 1.6 кг които дават почти 22 киловата, което пък умножено по КПД е грубо киловат на час. Оффф, доста под киловат.

Съвсем друг въпрос е кой на каква цена си зарежда, законно или не.
Също не одобрявам идеята за ползването на такъв бойлер, както и евентуален опит за реклама, но пък да почнем да изопачаваме така очевадно....Айде малко да се кротнем, а?!
Пък ако не щете, ваша си работа- всеки може да смята, всеки може да прецени.
Ако пък Байка послъгва, че доста време забави информацията, .....ми ще си носи греха и той.
Защо да лъжа , който не вярва да пробва !
вт дек 06, 2022 2:02 pmmotobikebg написа:

Защо да лъжа , който не вярва да пробва !
Коя поредна тема е това, с едно и също съдържание?
Виждаш, не се приема добре идеята. Защо тогава си толкова упорит, меко казано, след като;
- на теб ти е топло.
- никой не го е.е, или ако, то не пише, а си действа по твоя начин.

Обикновено, в рекламата се ползват агресивни методи и пари.
Пари няма, така че........
brassSob - специалист
Човека абсолютно не промотира, не предлага, не рекламира. Абсолютно със същия профил в OLX не предлага този продукт. Той е просто доволен клиент и споделя.
radius - майстор
Е то е видно, че от мненията му струи безпристрастност и безкористност.
Който не вярва да пробва, ей този лозунг най ме изкефи. :lol:
sokolov.91 - майстор
Хахахаххаха. 100 квадрата със 120лв пропан бутан. Хахахах. За Октомври аз имам 250лв пропан бутан пълнен от колонка за леки коли на цена 1.10лв за литър. 100 квадрата топля и аз. За Ноември имам 300лв пропан бутан на цена 1.12лв за литър. И всички знаем колко топли бяха тези 2 месеца. И котела ми е съвременен кондензен Бош. Не е за 300лв бойлер. И инсталацията ми е правена много грамотно по всички озосквания и водата повече от 43 градуса не е била и тн и тн. И последно само - с 1 бутилка стандартна от 27л/10кг повече от 15 киловата уред захранва ли бутилката замръзва зверски и консумацията на газ леко се променя и газа не се изразходва доктай.
Пълен смех. Така един колега грее със 100лв на месец 100 квадрата етаж с 1 климатик 18ка монтиран в 1 от стаите. Хахаххаха пълен смех.
krasi92 - майстор
Ако беше комшия на момчето щеше и ти да си доволен с бойер вместо котел. Не си късметлия но пък можеш да реализираш сериозни икономии като смениш кондензния каламбак с малко протобчно бойлерче. Икономията е голяма и може да има за еднни кариби примерно :lol: :lol: :lol:
motobikebg - напреднал
вт дек 06, 2022 8:16 pmsokolov.91 написа:
Хахахаххаха. 100 квадрата със 120лв пропан бутан. Хахахах. За Октомври аз имам 250лв пропан бутан пълнен от колонка за леки коли на цена 1.10лв за литър. 100 квадрата топля и аз. За Ноември имам 300лв пропан бутан на цена 1.12лв за литър. И всички знаем колко топли бяха тези 2 месеца. И котела ми е съвременен кондензен Бош. Не е за 300лв бойлер. И инсталацията ми е правена много грамотно по всички озосквания и водата повече от 43 градуса не е била и тн и тн. И последно само - с 1 бутилка стандартна от 27л/10кг повече от 15 киловата уред захранва ли бутилката замръзва зверски и консумацията на газ леко се променя и газа не се изразходва доктай.
Пълен смех. Така един колега грее със 100лв на месец 100 квадрата етаж с 1 климатик 18ка монтиран в 1 от стаите. Хахаххаха пълен смех.
Колега Моля публикувай снимки и видео от грамотната ти инсталация !?
ср дек 07, 2022 8:50 ammotobikebg написа:

Колега Моля публикувай снимки и видео от грамотната ти инсталация !?
Няма нужда, ако е само за теб.
Тези, които ги интересува, сами ще намерят информация, а постоянните присъстващи кибици я знаем.

Аз също имам перфектна инсталация, а каченото в клипове и снимки, не може да ти го побере компа. Качвал съм го за информация на потребители, не за реклама и бизнес.
imegogo - специалист
честно не бих си го причинил,ако една бутилка ми стига за 3 дни ще ми трябват 10 за един месец ако имам 2 буитлки ще трябва да ходя 5 пъти най-бизката газостанция където пълнят такива бутилки е на 15км в посока значи 30x5 150x8л/100 дизел са 12л което са към 40лв само транспортни разходи без влаченето и загубата на време отделно газтта на килограм последно беше 3.2лв, така че 10 бутулки ще струват 320лв+40лв 360лв в най-добрият слячай толкова ще изхарча (може и по-малко) с три инверторни климатика + електрически бойлер
brum - майстор
Ще се сетиш :) .

Киловатчас на газта при зареждане на газова колонка беше около 12 до 14 стотинки преди месец (след отстъпките и без транспортни разходи). Като сложиш едни 75% КПД на предложеният бойлер отиваш на 16-18ст/кВч топлинна енергия.

Киловатчас топлинна енергия от климатик с КОП 4 при 25ст/кВч за битови клиенти е около 6-7 стотинки. При това без да включваме нощната енергия дето е горе-долу на половин цена.

Киловатчас толинна енергия от кодензен котел работещ с природен газ е около 23-25 стотинки по цените за декември.

За пелети/дърва/въглища не съм смятал, ама там си е хамалогия.

На байкъра му бяга математиката малко, но пък агресията в рекламата е силна :) .

Тема "Най евтината топла вода и отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: