Най - вълнуващия въпрос зимно време.
motobikebg - напреднал
пон дек 05, 2022 3:22 pmКиррил написа:
Какъв е реалният разход на газ П.Б. за една стая с размери 3 х 5 х 2,50 метра при 22 гр, за 24 часа?
Реален, а не проектен.
Да не е една бутилка за три дена?
Имам от старите газови печки с комин от преди 30-40 години, супер топли, но много гори.
Печката загрява въздуха . А бойлера Вода . И доста По икономично . особено ако допълнително ползваш и от изходната топлина ! Виж клип 2
motobikebg - напреднал
пон дек 05, 2022 4:15 pmmotobikebg написа:
пон дек 05, 2022 3:59 pmbrum написа:
пон дек 05, 2022 2:33 pmmotobikebg написа:
За 300 лв. върши същата работа както тези и от 2000 лв. Форума е за споделяне на изобретения . всеки знае къде Българгаз и колко струва !
Не, не върши. Ако е да закърпи положението - да. За един отоплителен сезон - не. КПД-то е ниско. Грубо 25% по-ниско от колкото на кондензен котел.

Ти продаваш ли ги тези бойлер

Когато си поставиш такъв Бойлер ще коментираш И ще даваш оценки за КПД !
този комшия замени палетното котле с такъв бойлер : https://youtube.com/shorts/XCEu5Rt8v4A
шоп - майстор
пон дек 05, 2022 4:19 pmmotobikebg написа:

Печката загрява въздуха . А бойлера Вода . И доста По икономично . особено ако допълнително ползваш и от изходната топлина ! Виж клип 2
Логиката е друга. Всеки един допълнителен топлообмен сваля общото КПД
brum - майстор
Пак ще попитам - продаваш ли ги тези бойлери?
ky-kyy - майстор
Изобретатели много - един карал автомобила с вода, другия правел от лайно дъвка, третия чесало за мъдете от четка за зъби.... Проточния бойлер, се ползва за да се изкъпеш. За да се отопляваш си трябва котел. Точка по въпроса!
LazarGanev - "Велик майстор"
Какво да прави момчето - като му доскучае, идва тук да се излага, да го понаритат малко, да му държи влага още няколко месеца :-D . Байк, 300лв, ама няма помпа, няма разширителен съд, няма управление, ниско КПД... Като ги накичиш всички неща - станало 1500 - ми аз за толкова ще ти дам кондензен котел с гаранция и сервиз, резервни части, високо КПД. Ма няма лошо - след някой месец ела пак да те наритат :cool:
Andri01 - майстор
Приказката: " нашето гардже,най-хубаво"!
krasi92 - майстор
С боилера можеш ли да потдържаш 25 градуса в къщата. 22 са, малко а ти до 55 стопля ли къщата или водата в системата. Колко газ харчиш на ден.. Смърди ли яко. Как си решил вентилацията при бойлера.
ky-kyy - майстор
300 лева за бойлер...разсипник :axe: По пазарите продават газови пирустии за по 30 лева, казана дето баба му вари бурканите, малко чаркалъци кат накачи и ох баня, ох кеф, ох ти парно по-голям кеф :supz:
brum - майстор
Бойлера не е никак лош, ама за палатки. Ползвам подобен, но по-малък. 6L/min го дават. Автоматично палене което от както го имам ползва батериите които му сложих като го взех.

Но до там. За ползване у дома е само ако положението е критично. Лятото 3 дни нямахме топла вода заради ремонт и бойлера седеше под прозореца на банята.

Тема "Най евтината топла вода и отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: