• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
galivar - специалист
Да,ще продължавам да тествам.Иначе ето кратко видео как работи в момента. https://youtube.com/shorts/byTyMrktg9Q?feature=share
Температурата в димохода, след клапата, мерил ли си?
galivar - специалист
ср дек 07, 2022 7:50 amТрифон П.Трифонов написа:
Температурата в димохода, след клапата, мерил ли си?
Да,около 80 градуса,незнам дали е точно,но меря с безконтактен термометър.
ср дек 07, 2022 1:28 pmgalivar написа:
ср дек 07, 2022 7:50 amТрифон П.Трифонов написа:
Температурата в димохода, след клапата, мерил ли си?
Да,около 80 градуса,незнам дали е точно,но меря с безконтактен термометър.
Вероятно не е вярно, хаха!
Такава температура съм измервал, сравнително точно.
Два турболатора и модифициран бункер, на 1 мощност на горелката, при настройки около 3-4 киловата.
Същата конструкция, внучето на Дакона, а именно Бош, тунингован до 5 хода.
Все едно. Щях да предлагам тунинг. Нямаш нужда, сякаш.
galivar - специалист
И така,след много тестове достигнах до извода,че слънчогледа е по-ниско калоричен.Получи ми се желания резултат,но дозата на подаване вече е на 7.5 сек.през интервал 45 сек.и намалих леко въздуха.Това за мен е преразход,никога до сега не съм горял 1 чувал на ден при тези високи температури.Получи се желаното горене,но след кратка сметка,идва като цена също като на дървени пелети.Продължавам с тестовете и ще пиша,а що се отнася до котела както Трифон спомена,перфектен е,само за пелети съм сложил тази ламарина(на снимката)отгоре и работата се подобри.Изображение Изображение
galivar - специалист
След продължитени тестове,пак започна да ми прави проблеми,преди малко забелязах,че шнека подава различни дози(измерих за 1 мин.венъж подаде 430 гр.втория път подаде 260 гр.третия път 470 гр.)с маско чукче почуках добре тръбата и започна да дава еднакво пелети.Явно това е бил проблема.Шнека ми е точно на 45 градуса.Утре ще изпразня бункера и ще се опитам да почистя шнека.
Трупа прахоляк.
Редовно изтръскване му е "майката".
Сега, когато почти не ми е нужен, осъзнавам калка ценен е Буфера. Никаква модулация- газ до ламарината, където редовната доза не е от значение. През сезона леко увеличавах времето за подаване, понеже падаше капацитета на шнека. Основно почистване само в началото на следващият сезон.
andy_forresite - майстор
Досега не съм чистил шнека. 25 тона е прекарал. Дозировката ту е добра, ту не. То пелетите не са еднородни. Има по 3-4 мм, а има и по 30 мм и повече. В шнековете на грейко щом пелетката премине през стеснението от ВиК пвц части, значи натам няма шанс - храс-прас, чупи се, а шенковете преглъщат и продължават. Имал съм случай едно пелетче 3-4 мм да заклини голям шнек. Не на грейко. Голяма гимнастика да извадя пелетите, сваляш шнек, разглобяваш го, па го сглобяваш, запълваш ... и това за някаква точка 3 мм.
Преди няколко години попаднах на пелети, пак слънчогледови, аз дървесни съм изгорил към 3 килограма с едноименната горелка и не зная какъв е пламъкът на дървесни пелети, та онези пелети горяха с жълт пламък, с идеално самопочистване до степен да се виждат отворите за въздух когато и да отвориш докато гори. Задаваш някакви стойности за пълнене и въздух и то се получава. Ако е някой новак с тях ще се чуди защо ние сме изписали стотици публикации за настройки на горенето, а той го е направил от раз. Ще сме някакви идиоти най-малкото... Но имаха и съществен недостатък - бързо правеха дебел и много здрав като скала нагар. Къртех го с чукче. Иначе с шпатула никакъв шанс. Все едно да стържа камък, същото е.
В момента, въпреки че не съм чистил шнека никога, намалих дозичките с по 2 десети. На трета 3.6 сек, втора 2.3 и първа 1.1. И трите през 45 секунди.
  • 1
  • 2

Тема "Пламък на горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: