• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Hursa - майстор
Има и по-евтино. Вероятно - може да се намери и още по-евтино (предлагат и окабелено). И е 220 Вт, не 50, и излиза около 9 пъти по-евтино от подложката за крака въпреки отстъпката, но вярно е само фолиото, а поставката е комплект. И най-вече поне не е описано, като "Нано" и как "излъчва дълговълнови инфрачервени лъчи" поставено под ламинат или пдч, как "излъчва отрицателни йони", на тяхно място какво остава? :)
Интересно и добро решение е само по себе си, защо е необходимо да го "разкрасяват" мамейки клиенти с наукоподобни фрази - широко използвани в некоректни реклами.
preslav - майстор
чет дек 08, 2022 5:10 pmroad_runner написа:
Стана ми интересно, това фолио как ще го закрепиш? И къде.
На стена или на под ще бъде?
В моя случай ще е нещо подобно на коментираната подложка, но с по-големи размери - прихваща се с такер (има къде). На мен така ми е удобно, имам дъски (дющеме), ще сглобя плот, за него ще прихвана фолиото, а отдолу евентуално ще е фазер или друг слой дъски.
При теб може да се окаже, че по-добре е да е вертикално в дъното на бюрото, захванато по подобен начин на подобна основа. И все пак ако си стъпил на топъл под си е най-комфортно, нищо че ще чуеш приказки за разширени вени и т.н. тинтири-минтири - то и да се ходи пеш е по-здравословно отколкото да си друскаш Д-то с кола, ама...
preslav - майстор
чет дек 08, 2022 8:21 pmHursa написа:
Има и по-евтино. Вероятно - може да се намери и още по-евтино (предлагат и окабелено).
В моя случай ще отида пеш да си взема нужното, с 6 лв. доставка от Емаг ще съм вътре с 1-2 лева, а искам и да го пипна щото на снимка всичко е много готино.
Ако погледнеш описанието на фолиото, по-точно на технологията на изработка (в линка, който си постнал) ще разбереш защо го наричат нано (10 микрона са 10000 нанометра - не е съвсем лъжа).
Hursa - майстор
Е да - "микро фолио" не звучи добре, не така както широко експлоатираното "Нано". То по тази логика - и аз съм с километрична височина :)
Но не знам за питащия дали ще е по-добре, да ползва такова. Не бях поглеждал на каква цена е - и имайки предвид, че "лъчева печка" с мощност киловат и половина е 30 лева, а и той вече има такава. :) Но най-вече - не се знае на каква цена заплаща парното. Да не се получи - че е по-евтино да отоплява изцяло помещението с парното. А не само до някъде и да доотоплява около бюрото на ел енергия. Поне при мен разликата в цената е голяма, парното ми е многократно по-евтино.
Каква ли е вероятността, ако безстрашно излезнеш до магазина, да ти падне нещо нюню килограмово на главата?
road_runner - специалист
Печката е нарочно взимана 400/800 вата.

Та си я пускам на 400 и върши работа някаква , но ме дразнят две неща
- че трябва да разичам, че някой няма да я премести, докато не работи вечерта, да я доблжи до някоя мебел, и смарт контакта да я включи сутринта в 08:00 и да стане беля.
- няма никакъв комфорт извън зоната на лъчение, т.е стаята не се усеща по-топла.

Ако можеш да си сложа на стената това фолио, без да дупча/лепа и т.н. щеше да е безопасно, то не вярвам да може да запали нищо. (Бюрото ми няма дъно, нарочно, за да не ми скапе циркулацията и да е още по-студено зад него)

Ако измисля как това фолио да го сложа в нещо, да не е толкова грозно и да го сложа на стената - това е топ решението.
Hursa - майстор
Не се сещам за нещо евтино и достъпно, което да е непрозрачно във видимата област на спектъра и прозрачно в инфрачервената (може би хартия, най-вече защото е тънка, но в случая не е подходяща май). Ако се сложи нещо непрозрачно (за излъчването), не е като да е поставено на пода – ще има относително доста по-лош контакт, а и през неплътностите топлопредаването няма да е така ефективно, както когато преградата (ламината например) е над нагревателя. Като е монтирано на относително хладната външна стена – ще отдава значителна част от генерираната топлина на нея (и от там навън). Поради тези причини ще имате относително доста по-големи топлинни загуби, топлина получена от скъпата ел енергия.
Радиатора (на парното) не е ли под прозореца? Или е под друг прозорец, не този до бюрото.
road_runner - специалист
Друга стена е - леко острани на бюрото и зад него. А ъгълът, както може да се очаква е земетръсна шайба - т.е бетонен термомост,
Hursa - майстор
Противоземетръсна шайба - външна стена? Стената с прозореца и радиатора топлоизолирана ли е. Радиатора близо ли е, може ли да се "клонира" и да се сложи радиатор до бюрото
road_runner - специалист
изолирана е, парното е на метър от ъгъла, вързано е от една страна, т.е биха могли да се добавят глидери. Но това трябва извън сезона. Не търся евтиното решение, а по-скоро елегантно , с което не се занимавам, дори да ми вдигне тока с 20ина лв само от тая стая.

Ако бюрото не правеше със страницата си ниша, щях да сложа един конвектор острани на него, , все едно продължение на радиатора, но не знам какво е минималното острояние от конвектора до околни предмети. Аз повече от 20 см от стената не мога да оставя, не мисля, че е безопасно това разстояние
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Спот отопление с инфрачервен крушки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: