Най - вълнуващия въпрос зимно време.
piteriv - специалист
Благодаря.От камината до колектора сьщо са 16мм(затворена система с помпа)Смятате ли че ще има проблем с дебита на трьбата .Ако е така казвайте докато е време да я сменям!!!!
LazarGanev - "Велик майстор"
Трябва да бъде поне ф26(или25)! Ако е възможно - сменяй докато е време!
piteriv - специалист
БЛАГОДАРЯ ако има още пак ще питам :|
fbr - майстор
Как от камината до колектора е с 16мм,това е недомислица според мен.Тази камина винаги ще завира поради недостатъчно топлоотнемане.Щом ще ги сменяш тези тръби сложи си една тетка с размера на колектора и си направи отвод за допълнителния радиатор.
piteriv - специалист
Здравейте.Тази сутрин се оказа че имам нов проблем!Излели са пода там кьдето ще е камината :x Сега трябва да кьртя и поставям трабите в стената :fluch: вьпреки че от фирмата ме убеждават че нямало нужда понеже помпата била по мощна,но аз вече сьвсем им нямам доверие!!!!,Кажете има ли такьв вид тройник в , който да вкарам двете траби по16мм.,а да искарам по голям цолаж???Така ще трябжа да прекарам само още една трьба,а ище исползвам и тези двете ,които вече са пуснати???Моля ви кажете какво мислите???А газовия бойлер е на 2 метра от колекторите , а там какви трьби да сложа(между котела и колекторите)????
Palawnik - специалист
Има едни тройници които се сглобяват и може да си направиш какво искаш. С тях може на трите изхода да сложиш три различни диаметъра. Примерно 16, 18 и 20.
benx - специалист
През тръба със сечение Ф 16 можеш да навържеш консуматори с мощност около 8 Kw.
Относно мощностите на радиаторите,долният линк ще ти даде реална представа как стоят нещата,макар да става дума за стоманени радиатори.Колегата правилно е забелязал за разликата от 90* и 60* на изходящата температура.При локално парно,особенно с камина трудно може да се потдържа температура на изхода от 90*.
http://www.korado.bg/products/files/22_classic.html
piteriv - специалист
Благодаря!Но какво ще кажеш за идеята ми?Да сложа тройник...влизат 2по16мм , а излиза еднаот 25мм например.Тази линия да я използвам за вход или изход на камината и пускам още една трьба 25мм.сьответно за вход или изход????Кьде да сложа двете по тьнки трьби,като вход или изход???А от гзовия котел до колекторите?На котела исхода и входа за парното са 3/4
piteriv - специалист
[quote="benx"]През тръба със сечение Ф 16 можеш да навържеш консуматори с мощност около 8 Kw.
Добре ами на трьба с 25мм. и пак казвам затворена система с помпа,колко консуматора мога да навьржа???
benx - специалист
Преход от по-малък към по-голям диаметър в случая не ти върши никаква работа.Ако имаш възможност вържи тройника веднага след изхода на камината/котлето/и от там към съответните консуматори.
А относно това на входа или изхода да сложиш тройника,има едно основно правило:
Каквото влиза - това излиза
което означава,че трябва да поставиш тройници с еднакво сечение и на входа и на изхода.Иначе ще се наруши баланса на цялата система.

Тема "Здравейте.Камина....ще имам ли наистина проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: