Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Може пък гаража му да е "топъл".
Ясно е как се случва бързо стопляне, с минимум енергия.
Ако има масив- бетон, тухла, камък, който масив не е облечен с топлоизолация ( вътрешна), калорифера е малката загуба. Такова помещение си иска мощност, а това е сила (енергия) за време, което пък е свършена работа, тоест- Мощност. Така предполагам ще е малко по ясно, за присъствалите в часовете по физика.....забрайх кога беше, по кое време.
За присъствалите, но несвързали физиката с въпроса по темата, предполагам също да е от полза.

Дечо, извинявай! Вероятно е да не разбирам защо не можеш да се стоплиш с печка.
Това, че аз мога, не ме прави непременно прав, нали?!
ky-kyy - майстор
Едно ей такова https://www.emag.bg/mini-ventilatorna-p ... DCZRGVBBM/ 20 лева инвестиция, харчи 350 вата. 20 дена по 4 часа по 350 вата -28 киловата. За 10 години -280 киловата . По сяшните цени 60 лева... Найс. а? :lol:
Детето - специалист
пон фев 06, 2023 12:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Написа....
Напротив, мога да се стопля, но има много условия за това стопляне. Затова и изброих минусите за да може колегата да си прецени дали ще се занимава с дърва или само ще върти копчето.
Трябва да имам някъде един стар калорифер, колегата ако иска ще го потърся да си направи пробата. Да си прецени дали ще го сгрее, защото повечето духалки от по два киловата са пълна порн.....я.
fbr - майстор
пон фев 06, 2023 12:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Такова помещение си иска мощност, а това е сила (енергия) за време, което пък е свършена работа, тоест- Мощност.
Едва ли му стана ясно. Но се разбра кой е зяпал съученичките в часовете по физика.
пон фев 06, 2023 5:58 pmfbr написа:
...Но се разбра кой е зяпал съученичките в часовете по физика.
И това си е физика, не е загуба.
Ако греша би могъл да ме поправиш.
Ал_ - специалист
Завидях за пространството. На мен ми трябват още 20-на квадрата в гаража, но прекалено щяха да се усложнят нещата.
И аз на климатик съм се спрял, но го отлагах, за да преместя след време един от къщата, като сложа термопомпа там. Тия дни обаче изпадна една тошиба без пари, та трябва да я видя каква е като параметри, за да преценя ще върши ли изобщо някаква работа(в случая съм по скоро скептичен) . Не че преди час не си нарязах една ламперия на 6-7 градуса, но друго си е някакъв комфорт да има.
fbr - майстор
пон фев 06, 2023 6:23 pmТрифон П.Трифонов написа:

Ако греша би могъл да ме поправиш.
Дименсията си го показва. Мощност, сила(кW) по време (час) равно на енергия (КWh) или работа. За да загрееш Х кубика тухли и бетон, трябва да внесеш У количество енергия, ако го правиш с уред с по-малка мощност, трябва да го правиш по дълго време.
пон фев 06, 2023 6:40 pmfbr написа:
пон фев 06, 2023 6:23 pmТрифон П.Трифонов написа:

Ако греша би могъл да ме поправиш.
Дименсията си го показва. Мощност, сила(кW) по време (час) равно на енергия (КWh) или работа. За да загрееш Х кубика тухли и бетон, трябва да внесеш У количество енергия, ако го правиш с уред с по-малка мощност, трябва да го правиш по дълго време.
Зная какво е мощност, макар да го научих чак когато ми стана интересно, покрай ДВГ. Дори има една проста формулка, която е валидна и тук, донякъде. Мощността е в пряка зависимост с количеството преминал въздух, през ......горивното съоръжение, придружено и изгорено със съответстващото количество гориво, изгаряйки пълноценно, до леко към богато, за определено време. Не звучи много просто, но това е само на пръв поглед, докато си го преговориш.
Бих могъл да препиша от Гошо, но ми е интересна твоята оценка.
В крайна сметка- Отличен-2 или Слаб-6?
Докато чакам да не хвана деменция само!
fbr - майстор
Опазил ме господ, да ти пиша оценки.
пон фев 06, 2023 6:59 pmfbr написа:
Опазил ме господ, да ти пиша оценки.
Уважавай Него поне, а аз ти благодаря!

Тема "Климатик за инцидентно ползване?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: