• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
Визирах схемата на фиг. 1 от линка.
Фитилчо - майстор
пон яну 23, 2023 6:21 amВалтер Желязков написа:
Визирах схемата на фиг. 1 от линка.
Доста разумна ми се вижда. Мисля по нея да работя, благодаря!
Ето, да я има качена тук:
Изображение
Изображение
нед яну 22, 2023 7:36 pmradius написа:
На Фитилчо схемите, една няма да е като на моя "чертеж". Тия последователните не струват според мен, какви heat spikes при подово?
Нямам представа, това ми излиза от документацията за буфера- официалната такава на Nibe.
radius - майстор
Моята е същата, разбира се без частта за газ.
П.С. Интересно, че точно от Найб бях гледал тези примери (има ги в темата ми), когато правих опитите с последователния буфер. Но те решават други проблеми, които ги няма в моя/нашия случай.
Фитилчо - майстор
пон яну 23, 2023 9:04 amradius написа:
Моята е същата, разбира се без частта за газ.
П.С. Интересно, че точно от Найб бях гледал тези примери (има ги в темата ми), когато правих опитите с последователния буфер. Но те решават други проблеми, които ги няма в моя/нашия случай.
Аз съм радиатори навсякъде които не мисля да "затварям" с термо глави засега, по-скоро ще дроселирам с крановете, ако искам някаква регулация по помещение, големи двуцолови щтрангове метални, досега отворена система но ще бия един кран с обезвъздушител на горна крайна точка. Обем имам достатъчно като за 3 етажа и 12 точки.
В този ред на мисли, какво би се променило, ако връщащият щтранг не минава през буфера?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Нужда от буфер на инверторна термопомпа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: