• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Фитилчо - майстор
Някой може ли да качи схемата на свързване графично , с описаните елементи по нея да си сверя часовника?
Сплит/буфер/бойлер/отопление
radius - майстор

Аз такова си представям.
Сори за грозотията, ВК е възвр.клапан.
Фитилчо - майстор
Бойлера не трябва ли да е на отделна помпа, не тази на вътрешното тяло на ТП?
VelinPetrov - специалист
нед яну 22, 2023 12:59 pmФитилчо написа:
Бойлера не трябва ли да е на отделна помпа, не тази на вътрешното тяло на ТП?
Не, защото термопомпата си върти сама клапана и определя кога да върти бойлера и кога отоплението.
Мен ме интересува колко да е обема на буфера, и дали да е на 2 кръга, или да е на връщащата както е на схемата на хитачи?
При мен за момента няма вариант бойлери те да са на отделна връзка най-вероятно няма да мога засега да ги топля с помпата.
Фитилчо - майстор
Да прав си, това ми напомня, ч етрябва да седна да чета упътването на помпата и най вече, контролера.
Предполагам, че ще дава приоритет на бойлера зя някакво време и след това ще му управлява нагревателя.
По принцип съм с 300 литров със две серпентини, но не съм сигурен, че серпентините със съобразени за ТП, та предимно на ток ще го карам, сякаш.
Ще видя какво може самото управление и ще видя как ще управлявам.

Такъв трипътен с ел задвижка ще ми свърши ли работа
https://boiler-gas.ru/content/Catalog/e ... 5-w900.jpg

Колкото до буфера, аз знам 10 литра на киловат, но аз слагам 200 литра на 12 Кв . Просто такъв изпадна тъничко неръждаем. Доколкото зная, обема на буфера е важен заради дефростите също.
VelinPetrov - специалист
нед яну 22, 2023 2:03 pmФитилчо написа:
Да прав си, това ми напомня, ч етрябва да седна да чета упътването на помпата и най вече, контролера.
Предполагам, че ще дава приоритет на бойлера зя някакво време и след това ще му управлява нагревателя.
По принцип съм с 300 литров със две серпентини, но не съм сигурен, че серпентините със съобразени за ТП, та предимно на ток ще го карам, сякаш.
Ще видя какво може самото управление и ще видя как ще управлявам.

Такъв трипътен с ел задвижка ще ми свърши ли работа
https://boiler-gas.ru/content/Catalog/e ... 5-w900.jpg

Колкото до буфера, аз знам 10 литра на киловат, но аз слагам 200 литра на 12 Кв . Просто такъв изпадна тъничко неръждаем. Доколкото зная, обема на буфера е важен заради дефростите също.
Машината ти няма ли си собствен трипътен от който да върти бойлера и отопление?
За дефроста ясно, даже съм го писал по-напред в темата.
Зависи колко са големи серпентините (ако ги използваш и двете заедно), не знам.
Фитилчо - майстор
Засега мисля да ги вържа и двете като ги свържа заедно. Лятото ще отделям с кран и ще свързвам слънчеви колектори.
В този буфер само подаващата тръба ли да вържа или и връщащата да минава през него?
Коя тръба къде трябва да се върже? Подава от вътрешното тяло отдолу, и смуче за към системата/боилера отгоре. Иама ли значение на коя от връзките?
Изображение

Поправям се, намерих инструкцията за монтаж от Nibe , което отговаря и на твоят втпрос за начина на свързване.

Изображение
Изображение
Валтер Желязков - специалист
Разгледайте схемата. Мисля, че подходяща за Фитилчо, само да игнорира газовия котел.
https://www.otoplenie.eu/smart-hybrid-s ... rm-proekt/
radius - майстор
На Фитилчо схемите, една няма да е като на моя "чертеж". Тия последователните не струват според мен, какви heat spikes при подово?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Нужда от буфер на инверторна термопомпа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: