• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nolkov - специалист
Здравейте,
Предстои ми поставянето на открита камера за вграждане, която няма да се вгражда, а ще стои просто ей така на един каменен плот.
Трябва да взема димоотводи, които да са двустенни с вата. Може ли някой да сподели мнение каква е температурата на външната част на димоотвода ако се гори дърва в суха камера 8-10 КВ?
Бих искал да не правя допълнителни изолационни работи, а да ползвам само двустенният думоотвод в един зидан комин и да излезе директно на покрива.
Предварително благодаря за отговорите!
LazarGanev - "Велик майстор"
Отвън температурата е фунция на температурата отвътре
nolkov - специалист
В камерата ще се гори широколистна дървесина. Тя предполагам има някакъв предел...общо взето въпросът ми е може ли като при водната риза човек да си държи ръката на изолиран димоотвод или по--скоро не.
Гледам, че всички ги продават с 3 см вата с ал фолио...
Приятно топло. Няма да изгори ничия длан.
krasi92 - майстор
При горенето на дърва температурата на димнните газове маи беше 350 градуса или около там.
пон яну 23, 2023 4:42 pmkrasi92 написа:
При горенето на дърва температурата на димнните газове маи беше 350 градуса или около там.
Къде?
nolkov - специалист
Много ви благодаря!
Хубав ден от мен!
Andri01 - майстор
Защо си решил да е изолиран димохада,след като ще бъде вграден в комин? Камината ми е с иноксов димоход,не изолиран. Но се ползва за загряване на водата в бойлерите и отопление на тая на 2-етаж.
  • 1
  • 2

Тема "Двустенен димоотвод - температура на външната страна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: