• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivan93 - напреднал
Здравейте, заглеждам се в така наречените капилярни подови.Харесва ми идеята за ниската инертност и тънката замазка.
Предлагат се само от няколко чужди фирми и то по поръчка(не видях готови продукти).
Дават го, че работи на почти 10 градуса по-ниска температура от обикновеното водно подово и е с голямо КПД, защото капилярите са много нагъсто.
Също така се използва и за охлаждане, вграждат го в стени и тавани.
Имам сондаж и искам да си направя и таванно охлаждане.

Имате ли някакви наблюдения и какво мислите.
radius - майстор
Е моето подово като работи с 32°, това с 22° до колко ще стопли ?!
ivan93 - напреднал
чет яну 26, 2023 7:17 pmradius написа:
Е моето подово като работи с 32°, това с 22° до колко ще стопли ?!
Няма да издребняваме толкова, просто го дават с по-ниска работна температура.
Интересуват ме другите неща.
шоп - майстор
Шом имаш сондаж си сложи едно вентилаторни конвектори и си свиркай. Буквално безплатно охлаждане, а със затоплената вода си поливай трева, градина, плет или малини. Изпробвано и е уникално.
Не е невъзможно таванното охлаждане, но трябват сметки. Иначе рискуваш конденза да ти капе във врата.
ivan93 - напреднал
чет яну 26, 2023 7:38 pmшоп написа:
Шом имаш сондаж си сложи едно вентилаторни конвектори и си свиркай. Буквално безплатно охлаждане, а със затоплената вода си поливай трева, градина, плет или малини. Изпробвано и е уникално.
Нали точно от конвектори и радиатори се опитвам да избягам...
Искам чистота, комфорт и никакви тръби, духаници и т.н.
чет яну 26, 2023 6:59 pmivan93 написа:
Здравейте,
...
Имате ли някакви наблюдения и какво мислите.
Здрасти,
Нямаме, мислим да ни осведомиш, като направиш прощъпулник.
LazarGanev - "Велик майстор"
Стенно и таванно отопление и охлаждане не са никаква новост по нашите ширини, изпълняват се с тръби до ф10, не виждам смисъл от по-тънки. Тези, за които говориш с какви тръби са?
ivan93 - напреднал
чет яну 26, 2023 11:40 pmLazarGanev написа:
Стенно и таванно отопление и охлаждане не са никаква новост по нашите ширини, изпълняват се с тръби до ф10, не виждам смисъл от по-тънки. Тези, за които говориш с какви тръби са?
Да, ф10 са и не е нещо хай тек.Въпросът е, че точно такъв тип с капиляри е само по поръчка май.Няма готови или аз поне не открих.
LazarGanev - "Велик майстор"
E, то вече и Дачиите са с поръчка, ти искаш Майбах да намериш на склад. Не се чака много
Покрай моята доставака, подочух, че за дачиите се чакало към година.
Та, Ванката, ако иска Майбах, да не се ослушва, че суровини и качествени материали стават все по кът!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Капилярно подово отопление и таванно охлаждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: