• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
krasi92 - майстор
Да не влиза кислород. То името си показва :lol:
шоп - майстор
съб яну 28, 2023 8:02 amivan93 написа:
Ами немците казват, че е много по-ефективно.
Един съвет от мен: не вярвай на цветни картинки и маркетингови обещания!

Еуфорията от гледането на реклани клипчета и шарени картинки бързо се изпарява след като разберем цената и след отрезнаването и реално оценим ситуацията:-)

Накрая ще видим, че топлата вода и колелото отдавна са открити и най-евтиното, ефективно и удачно охлаждане със сондажна вода е вентилаторен конвектор. Предвиди си канал за отвеждане на конденза и преоразмерени конвектори и ще бъдеш доволен. Изпитано!!!

Още един практичен и изпитан съвет лично от мен. Купи няколко втора употреба вътршни тела от колонни климатици, преработи ги да работят на вода и тогава няма да имаш нужда и от вентилатори. Коминният ефект ще работи за теб!
ivan93 - напреднал
съб яну 28, 2023 1:45 pmLazarGanev написа:
А за какво си мислеше че е?
Интересно твърдение...

Шопе искам да няма нищо в помещенията, това е идеята, не толкова икономията.
А и да е комфортно.
Ясно е, какво що.
Направи го, но като хората! Ясно е, че няма някой с пряк опит. Ти ще си първият.
Започваш от нулата. Правиш снимки на етапите, едно по едно, с обясненията отдолу.
Рядко се случва такова представяне на осъществен проект, но ще имаш честта да си пръв.
Дано ти платят и за реклама!
шоп - майстор
съб яну 28, 2023 6:15 pmivan93 написа:
Шопе искам да няма нищо в помещенията, това е идеята, не толкова икономията.
А и да е комфортно.
Конвектори тип колона, които използват коминният ефект могат и да се вградят и няма да имаш нищо видимо. Може да се направи и предстенна обшивка и пак всичко да е скрито, а най-важното ще имаш отвеждане на конденза.

Иначе рискуваш една торба пари и вместо комфорт да ти капе във врата.
Лазар ти спомена, че ще имаш кръгове с въздух, а дори и без тях никога няма да получиш баланс на дебита в кръговете. Водата не е глупава, тя е като тока. Търси си пътя с най-малкото съпротивление.

Успехи!

П.П. Чел съм и съм следил доста руски пасивни проекти за охлаждане от този тип и реалният проблем е никога системата да не се вкара в режим до точката на оросяване. Минава се през сложна автоматика със смесителни групи, а това намалява ефективността на системата, усложнението е предпоставка за аварии и накрая се оскъпява проекта дотокова, че се обесмисля идеята. И всичко това е с евтини елементи и собствен труд.
hidrazin - майстор
Без да съм навътре по тая материя ноооо... стана ми интересно.
Какво намерих (бегло):
- скъпо
- не подходящо за малки помещения
- сложен и скъп контрол/регулиране - във всяко помещение а при големи помещение повече от едно управление/контрол
- съществена загуба на налагане поради загубите от триене в тръбичките при ламинарен флуиден поток и локални загуби при разклоняване и свързване на потоците (снадките). Необходимо е използването на по-мощни помпи - повече разход на ток.
- основно производство - Китай. Поради големия и неизползван обем - скъп транспорт/доставка.
- познати са като изделие от над 20 години но нещо много-много не ги използват.
Да не съм голословен - нещо по въпроса от преди 15 години ЦЪЪЪК
:partyman:
P.S. Ами щом е навит нека си слага. После ще ни осветли за цени, плюсове, минуси...
P.S.2
Охлаждането на павилиона за пингвини в Берлинския зоопарк е с такива капилярни рогозки.
Ама на пингвините не им дреме за конденза. Ама хич.
ivan93 - напреднал
1. Кое точно е скъпо ?(друг преди теб май каза, че самите капиляри не са)
2.Защо не е подходящо за малки помощения ?
3.Сложен контрол - да, чак скъп...зависи от човека.
4.Точно обратното е със загубата на налягане, има го обяснено.Прешър дроп-а е точно при обикновеното подово.
5.Това, че излизат много обяви от алито не означава, че се прави само в Китай.
Мисля, че малкото немски фирми особено бека си имат производство.Другата не немска, но също много напред с тези неща е hydrokapillare.eu
radius - майстор
Айде де , обяснете ми за тия капиляри, кое им е капилярното!
ivan93 - напреднал
нед яну 29, 2023 1:41 amradius написа:
Айде де , обяснете ми за тия капиляри, кое им е капилярното!
Това какво значение има ?
Наименованието идва от...ама чукча писател.
шоп - майстор
@ivan93, монтирай, качи снимки тук и сподели опит.

Иначе толкова хвалби от твоя страна за продукт, който не познаваш ми говори за реклама на навлизащ продукт на БГ пазара.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Капилярно подово отопление и таванно охлаждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: