• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Фитилчо - майстор
По-скоро е решил, че ше измисля колелото once again...

Ванка, според мен не си много наясно срещу какви разходи се изправяш(потретвам)
1. Защото може да купуваш нещата само от 1/2 производители
2. Защото работата ще е също скъпа, освен материалите

Така един приятел преди време ми разправяше колко е евтино да си ложи ТП (9кв)в апартамента. Накрая ми показа фактура за 37К лева БЕЗ ДДС ...
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 29, 2023 12:51 amivan93 написа:
Мисля, че малкото немски фирми особено бека си имат производство.
Мислиш ли? Щото в сайта им излиза само адрес на офис под наем в бизнес сграда в престижен район в Берлин. В кой град се намира завода им? Тъй ли пък нямаше да сложат една-две снимчици да се похвалят със сградата си и производството, а само снимки на изпълнени обекти? :cool:
Последна промяна от LazarGanev на нед яну 29, 2023 9:38 am, променено общо 1 път.
ivan93 - напреднал
нед яну 29, 2023 9:07 amшоп написа:
@ivan93, монтирай, качи снимки тук и сподели опит.

Иначе толкова хвалби от твоя страна за продукт, който не познаваш ми говори за реклама на навлизащ продукт на БГ пазара.
Изобщо не хваля продукта, исках някакво мнение ама някой хора започнаха с плюене по продукта и се опитаха да изкарат тяхното магаре по-мъжко, без да са запознати с нищо.
Точно затова в началото не исках да давам линкове и имена за да не прозвучи като реклама ама на някой хора им е трудно да сърчват и т.н.
Надали ще навлезе на БГ пазара при положение, че се ползва автоматика.Тук всеки купува най-евтината тръба, навива и вече знае как се прави подовото.Малко като циганчетата дето слагат два листа картон и вече са майстори :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 29, 2023 9:37 amivan93 написа:
Надали ще навлезе на БГ пазара при положение, че се ползва автоматика.Тук всеки купува най-евтината тръба, навива и вече знае как се прави подовото.
Ааа, не, много грешиш, в Бг се ползват всички водещи немски, австрийски и италиански фирми, с много по-скъпи и качествени материали, ползва се скъпа и качествена автоматика. Има кой да оценява хубавото, повярвай ми. Честно казано тази фирма я чувам за първи път и ако не беше пуснал тази тема, нямаше и да я чуя. Макар да не съм изграждал такова таванно, знам за материалите на Рехау и Упонор за таванно охлаждане, които са по-скъпи, но се предлагат в Бг, има и наличности, макар да се ползват по-рядко. Освен това в Бг има стари вносители и дистрибутори, като хиени, със стаж по-голям от историята на тази фирма Beka, тъй че тя е в полезрението им откакто е създадена и ако тя предлагаше нещо качествено и изгодно, отдавна да са я лапнали за дистрибуция :cool: . Ама не. Що ли?
нед яну 29, 2023 9:37 amivan93 написа:
...
Точно затова в началото не исках да давам линкове и имена за да не прозвучи като реклама ама на някой хора им е трудно да сърчват и т.н.
Надали ще навлезе на БГ пазара при положение, че се ползва автоматика.Тук всеки купува най-евтината тръба, навива и вече знае как се прави подовото.Малко като циганчетата дето слагат два листа картон и вече са майстори :-D
Айде де! Нали ти питаш, що па аз да сърчвам?! Споделям какво съм прочел, по въпроса, за почти 10 години, а то е само реклама и нито един изпълнен обект, упоменат тук, с мнения, обяснения, снимки и пр.
Появяваш се, питаш, а и известна арогантност вече се прокрадва в тонът ти.
Това само затвърждава мнението ми за реклама, а ако съм грешен, има кой да ме съди.

Да твърдиш какво се случва тук, би трябвало да имаш известено присъствие наоколо, а то липсва. Би трябвало да ти светне, поне от комуникацията с Лазар.
Фитилчо - майстор
нед яну 29, 2023 9:37 amivan93 написа:
Тук всеки купува най-евтината тръба, навива и вече знае как се прави подовото.Малко като циганчетата дето слагат два листа картон и вече са майстори :-D
Ето, точно както предполагах.... тия патрони са ми любимците! :lol:
Аз откривам пак кол'лото, тия чичаци тук са некви страшни балъци....

Само за сведение, връзката между ТП у буфера ми е 35мм мед, едно колЕно е 15 лева.
Просто не ги даваме за глупости, както ти смяташ да направиш, понеже си си повярвал, че си най оборотния .
Слагай тия кофички от кисело млеко и давай да видим реални резултати след тия 20-30К лева дет си фрЪлИл у въздуха...
Успех
ivan93 - напреднал
Мисля, че казах защо не споменах имена на фирми, а исках просто да говорим за определен продукт.
Дали съм арогантен...ами някой започнаха темата с мнения които нямат общо с конкретния и ясен въпрос и започнаха да си бръщолевят нещо си.
Просто можеше да се каже "не знам", "не съм пробвал" "добро е", "не е добро" и т.н.
Кофичките от кисело мляко не бих ги коментирал, пък и ако някой може да ги монтира на тавана да заповяда.
Това кое как се прави са впечатления от това, което виждам с очите си, а не по форумите.
Дори хора с възможности се циганят и гледат да минат тънко, естествено не всички са така.
А такива които разбират от всичко и взимат скъпо (защото ще кажете, че добрите взимат скъпо) не са рядкост.
Във всеки един сектор качествената работна ръка е кът.
Патил съм не веднъж и затова вече като не разбирам и искам нещо, почвам да чета(ама не на бай Гошо мненията във форума), а малко по сурова литература така да кажем.
После поне не ме е яд, че съм сгрешил някъде и съм го направил 5 пъти по-бавно от някой, който ще го претупа за да вземе кинтите.
Ванка, моят опит се оказва печеливш, но само за мен. Споделям го, пък който ще.
Когато отимах некви мераци за по особено отопление, взех да чета. Ти направо пишеш!!!
Отпочна да ми се изясня концепцията, и задействах. Без да питам в създадени от мен или чужди теми!!!
Квото съградих е мое си решение, но на база прочетеното тук. Тук!!!
Двамина са инсталаторите, дето избрах. Всеизвестните братя и сигурен съм, че не сгреших!!!
Специално за теб, понеже си пеленаче тук и не ти е много понятна обстановката- отоплителната съм си я изграждал сам, на 95%, останалото съм поверил на специалистите.
Междувременно съм се информирал и по твоя казус. Е, не го избрах. Не твърдя, че съм постъпил правилно.
Решил съм все още да спазвам добрият тон, та.....не ти ли стана ясно, че никой не е клъвнал до тук, не си го е причинил, та да ти даде адекватно мнение?!!
Ако имаш сърце и финанси, ще си първият, както вече предрекох, почти сигурно погрешно.
Вместо да се хабиш, намери си друго занимание!
ivan93 - напреднал
Благодаря, едно от малкото смислени мнения.
Малко да те поправя само...не пиша веднага.
Просто тази информация, която чета от не малко време, показва, че този тип подово и таванно са една идея по-добри.Има и снимки с термокамери, разни замервания, прешър дропове и т.н.
И реших да попитам дали някой е имал досег с това животно.
За цена нищо не съм споменал, има си каталози, всеки си преценява.
нед яну 29, 2023 1:20 pmivan93 написа:
..., едно от малкото смислени мнения.
...
Не точно.
Надолу е същата боза, коато се премлясква вече няколко страници.

пп. Бе, стана ми интересно, ко ше рече "една идея по добри" и дали си заслужава няколко идеи повече пари. Това само на раздумка, ей тъй, понеже не виждам някъде да е подкрепено с доказателства, а просто подхвърлено от...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Капилярно подово отопление и таванно охлаждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: