• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
пон фев 06, 2023 2:29 pmФитилчо написа:
нагрей с горелка околовръС(гилзата), изстуди бързо(с пръскалка с вода), и така десетина пъти.
Не бих нагрявал, зашото не знам какво е покритието отвътре. Емайл, цинк, смоли, стъклокерамика...
Всичко това ще се компроментира от нагряването и бойлера отива за скрап.
LazarGanev - "Велик майстор"
Имал си теч батюуту, затуй е станала тъй гайката, Взимай още по-голям ключ и напъвай. Нагревателят е от месинг, гайката е стомана - би трябвало тя да е по-здрава. Ако се скъса нагревателя - действаш шлосерската - свредла, пили и т.н. докато изчистиш стария и слагаш нов от Теси, те са неръждаеми. Ако се инати, може да ползваш оксижен, но само върху месинга, пак ще има ефект.
kalin72 - майстор
Засега няма да го пипам. Карам си на пелети, и тва е. Още малко и идва март, пак ще пусна слънчевите колектори да зареждат бойлера.
Лошото е, че незнам точната дължина на нагревателя, за да поръчам нов. Както и мощността, или е 3 или 6 киловата, но това не е от голямо значение, използвам го на ток инцидентно.
Лазаре, просто от любопитство, какъв 300 литров бойлер с две серпентини е препоръката ти?
LazarGanev - "Велик майстор"
Почти съм сигурен, че този отвътре е добре и проблемът е само външен. Имаш и друг вариант - да монтираш друг нагревател на фланеца и да изкараш така още толкова. А иначе този е много добър избор, нали е немски (в момента цената му е над 3000лв)? Друг вариант е на Теси - още няколко дни е на 1839лв, после поскъпва със 120лв.
Фитилчо - майстор
Баси, още ме е яд, че купих само един, и останалите 12 ги оставих....
Човеко ми ги продаде за 500 лева ,неръждаеми с две серпентини...
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: