Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brum - майстор
Хората дойдоха, премериха наляганията и казаха, че щом качва до 35 бара налягането на фреона не се очаква да има проблем. Течове не се виждат никъде за сега.

Остава варианта все пак да е малко фреона. Казаха, че ще се консултират и ще върнат информация дали има смисъл да се допълва с фреон.
Възможно е да няма никакъв проблем.
Сега прочетох и предното ти мнение.
По въпросът с он-офф циклите, наблюденията ми са върху две различни машини, с коренно различно поведение.
Едната тръгва по описаният от теб начин- прави голям пик, "прегрява" и офффф.
Другата тръгва плавно, работи по дълго и ако все пак превиши заданието- офффф.
Интересно ми е, кое би ти допаднало повече.
brum - майстор
Според зависи е. Един път според ефективността дето се вижда на края на месеца като теглиш чертата. И ако евентуално си като мен - с фотоволтаици - предпочиташ по-дълго време с постоянна консумация вместо чести пикове.
Не зная на фотоволтаика как се отразяват Пикове и Оффове, но моите наблюдения върху електромерите и Шелитата казват, че циклещата машина е изхарчила по малко деньги, от "плавната". Това, когато времето предразполага циклене. Инак, като е нужно си харчи, но и топли като змей.
Не са от една марка, не са в един клас, а дори циклещата е в по- студената стая.
Еднакви са само BTU, според табелките. 7ци са.

Горното го споделям, относно митът, че разхода се качва, при чести цикли. Японецът явно не мисли точно така, а нас не ни ценят акъла, че да им пишем софта.
Сега съм мераклия за една Бошка ТП, че да ѝ разчепкам мозъка, белким влезе нещо и в моя.
Вероятно за сезон 24-25.
Първо карбон на колата и ремарке, задължително. Днес видях Кайен с ремарке.
brum - майстор
За фотоволтаика - нямаш батерия, имаш някаква що-годе постоянна мощност. По-добре да се впишеш в нея, а не да циклиш между нула и 3 киловата докато фотоволтаика прави 2.

Туй е много частен случай. Няма смисъл да го обсъждаме ми се струва.

А за електромера на шелито - туй няма топломер да види колко влиза и колко излиза. Па аз имам и поне за моята термопомпа не е оферта.
ср мар 01, 2023 9:20 pmbrum написа:

А за електромера на шелито - туй няма топломер да види колко влиза и колко излиза. Па аз имам и поне за моята термопомпа не е оферта.
Но имам термометри, еднакви при това, разположени на еднаква височина, дъра-бъра......
Както и да е.
За фотоволтаика си прав- гледаш да се нагодиш. Жалко, че идеална нагодия, в продължение на целият сезон, няма.

Тема "Запушена тръба във външно тяло на ТП?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: