Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brum - майстор
Конусните връзки са по края на медните тръби между вътрешното и външното тяло, нали? Ако има теч и аз очаквам да е там.

И по време на монтажа не е запоявано. Но уж правеха тестове с високо налягане.

Има ли шанс теча да е толкова малък, че да не се открива, но за няколко 3-4 месеца да си изтекат едни 100-200 грама фреон? Или при такива количества се очаква да е доста видим?
шоп - майстор
пон фев 13, 2023 1:26 pmbrum написа:
Конусните връзки са по края на медните тръби между вътрешното и външното тяло, нали? Ако има теч и аз очаквам да е там.

И по време на монтажа не е запоявано. Но уж правеха тестове с високо налягане.

Има ли шанс теча да е толкова малък, че да не се открива, но за няколко 3-4 месеца да си изтекат едни 100-200 грама фреон? Или при такива количества се очаква да е доста видим?
При теста със сапунена вода и оглед за омасляване ще се види всичко.
brum - майстор
С UV лампа ли се гледа за течовете на масло? Че имам UVA и UVC фенери. Да го видя дали е вътре, че R32 бил канцерогенен, па имаме малки деца.
Бръме, човека ти говори за видимо с ПРОСТО око омасляване. Нещо подобно на "технологичното изпотяване" при двигателите на старите брички.
Тоя фреон е най новият и най безвреден. Като четеш брошурките, чак бисквитки да си топиш.

То бива, то може, но до къде я докарахме!!!
шоп - майстор
пон фев 13, 2023 2:35 pmbrum написа:
С UV лампа ли се гледа за течовете на масло? Че имам UVA и UVC фенери. Да го видя дали е вътре, че R32 бил канцерогенен, па имаме малки деца.
Честно да ти кажа не знам как се търси. Направил съм си 2 ТП за мен и 10 ина за приятели, но всичко е запоено. Няма нито едно резбово разглобяемо съединение.
Запоявам, надувам с азот за 48 или 72 часа при налягане над работното, после вакуумирам с профи вакуум помпа и пак след топлова време гледам мановакумметрите. Пълня с фреон в течна фаза на кантар и стартирам.
Досега проблеми не е имало.
brum - майстор
Вътре по тръбите няма следа от масло при връзките. Абсолютно чисто е.

Ако има теч евентуално ще е във външното тяло.
пон фев 13, 2023 9:22 pmbrum написа:
Вътре по тръбите няма следа от масло при връзките. Абсолютно чисто е.

Ако има теч евентуално ще е във външното тяло.
Ееее, досега да бях огледал връзките на външното тяло. Такава фотосесия му направи,а......
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт фев 14, 2023 7:30 am, променено общо 1 път.
resistbody - майстор
Прескочих всички мнения, нищо му няма и не се заниамвай с глупости..реално тя пита ти е разделена на 2-3-4 части, вероятно 2, и никога не може да има равномерно изпарение...
gruio - специалист
Колега имам същата помпа - ще споделиш ли с каква настройка и как си я смъкнал че и за мен е преоразмерена за да може да ме топли и до -15? Знам че 5, 7 и 9 кв са едни и същи тела, според един местен майстор разликата била в херците на компресора(негови думи) и можело да се променя софтуерно.
Нагревателите предполагам си ги спрял от суичовете на хидробокса?
Моята до колкото съм я гледал ги ползва при дефрост, иначе имат настройка кога да се включват да помагат, по принцип мисля бяха на -5 аз съм ги сложил на -12.
Иначе при мен монтажа е така, че питата едва се вижда пък и напоследък е толкова сухо че няма нищо в тавата. И не мога а видя дали е като при теб.

Ако имаш wifi модула и си с оригинален хидробокс в приложението им може да пуснеш диагностика и там уж тества за налягане, фреон, волтаж ала-бала. Честно казано нямам никаква вяра че ще покаже нещо, но не пречи да погледнеш.
resistbody - майстор
пон фев 13, 2023 11:18 pmgruio написа:
Колега имам същата помпа - ще споделиш ли с каква настройка и как си я смъкнал че и за мен е преоразмерена за да може да ме топли и до -15? Знам че 5, 7 и 9 кв са едни и същи тела, според един местен майстор разликата била в херците на компресора(негови думи) и можело да се променя софтуерно.
Нагревателите предполагам си ги спрял от суичовете на хидробокса?
Моята до колкото съм я гледал ги ползва при дефрост, иначе имат настройка кога да се включват да помагат, по принцип мисля бяха на -5 аз съм ги сложил на -12.
Иначе при мен монтажа е така, че питата едва се вижда пък и напоследък е толкова сухо че няма нищо в тавата. И не мога а видя дали е като при теб.

Ако имаш wifi модула и си с оригинален хидробокс в приложението им може да пуснеш диагностика и там уж тества за налягане, фреон, волтаж ала-бала. Честно казано нямам никаква вяра че ще покаже нещо, но не пречи да погледнеш.
Добави си бойлер... и моята самоделка е мощна и с висок минимум, ама го реших като топля бойлера... софтуера не може да го бараникаш сс сервизни менюта, вероятно никой в България не може...

Тема "Запушена тръба във външно тяло на ТП?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: