Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Колко спирания на тока и колко дълги, спрямо капацитета на стартерен акумулатор, и моментното състояние на ......горкият, експлоатиран душмански и безхаберно, стартерен акумулатор?
Инак да, по добре (най добре, а даже и единствено правилно, но не задължително) да ползва тягов акумулатор.

Съгласен съм, форумъте "Направи си го сам", форум за аматьори, които ги мързи да се образова, предпочитайки да питат и пишат.
i486 - специалист
Зависи колко време иска да се държи системата и дали има стар акумулатор или тепърва купува нов. Ако ще е нов, по-добре тягов. Иначе може да си вземе един UPS за компютър, ако е да отбие номера за 20 минути. Даваш му съвет как да спести някой лев за да направи система "направи си сам" (отбиване на номера).
вт фев 14, 2023 4:16 pmi486 написа:
... Даваш му съвет как да спести някой лев за да направи система "направи си сам" (отбиване на номера).
Объркал си се или не съм се изразил правилно, като по скоро е първото.
Приеми, че не си ме разбрал!
i486 - специалист
Възможно е да не съм схванал. Разбрах, че го съветваш да ползва обикновен акумулатор, защото реално рядко ще се налага и за кратко време.
sokolov.91 - майстор
Първия път си купих тягов гелов акумулатор 65Ач на цена 280лв. Отначало издържа 18 часа на газовия ми котел. След 2 години не можеше са издържи и 1 час. За тия 2 години да е спирал тока десетина пъти за над 1 час. 2 пъти в годината го разреждах и зареждах принудително. Умря от раз. Зарежда се, има нормално напрежение, държи на товарна вилка, но капацитет не. Имаше още 1 седмица гаранция - не ми я признаха. Сега си взех 75Ач стартерен акумулатор за кола китаец някакъв за 100лв. 15 часа му правих тест и аз го спрях. Можеше и още да изкара. Онзи ден на -10 колата мяу мяу едвам запали. Пипнах акумулатора от юпса и го сложих на колата - още 1 предимство в случая. Та китаеца за 100лв ако и той се скапе за 2 години пак съм спестил 180лв. Туй то.
вт фев 14, 2023 9:07 pmi486 написа:
Възможно е да не съм схванал. Разбрах, че го съветваш да ползва обикновен акумулатор, защото реално рядко ще се налага и за кратко време.
Объркал си се, пак ти го написвам.
Много люде ползват съвсем успешно обикновен стартерен, за протокола, акумулатор.
Също бих ползвал, колкото да не ти е странно и против принципите, които съм възприел, при определени условия.
Представи си, че ми изпада напълно безплатно един от акумулаторите на Т90, а аз мога да го ползвам само в ЮПС приложение!
Стартерен е и какво от това. Никога няма да мога да го скапя, в домашни условия, поради работа в "тягови" условия. Понимаеш?
По скоро ще полудея от главоблъсканици да го натоваря, че да се чувства наистина полезен.

Здравей, Соколов!
Темите за акумулатори истински ме радват. При мен издържат няколко пъти гаранциите.
Скоро писах някъде, че зареждачките на ЮПСите не са никак умни. Поне онези, които познавам.
От два месеца наблюдавам автомобилна зареждачка- алтернатор. Изумен съм.

пп. Утре не, понеже съм на работа, но дано се сетя след това!
Ще направя едно видео как се поддържа 5 годишен стартерен акумулатор, на единият ми автомобил.
Скоро колата ще си ходи и ако е към вторичните, акумулаторът ще си търси кола, за следващите 3 години поне. Ако остане при мен, може да мине 10.
i486 - специалист
вт фев 14, 2023 9:25 pmsokolov.91 написа:
Първия път си купих тягов гелов акумулатор 65Ач на цена 280лв
Каква марка беше?
sokolov.91 - майстор
вт фев 14, 2023 11:28 pmi486 написа:
вт фев 14, 2023 9:25 pmsokolov.91 написа:
Първия път си купих тягов гелов акумулатор 65Ач на цена 280лв
Каква марка беше?
Ritar

Трифоне, може и ЮПСа да ми е скапал акумулатора, не го отричам. Важното е, че втори такъв няма да скапе :-D
ismail_123 - напреднал
Tакаа при мен тока не спира често но за котел на твърдо гориво дори и за 10 мин без ток е опасно, знам че и наи малкия с батерия вградена може да ми свърши работа но аз не съм фен на наи евтините и слаби неща предпочитам нещо средно акомулатор съм поръчал от китай някъкви си LiFePO4 но въпроса ми е кой юпс е с що годе добра зареждачка иначе и 2-3 часа са ми достатачни за да спре горенето но Мечо пух е казал........
Ето, да видиш как се справя Техногама 400 вата, претоварван многократно от 300 ватова запалка.
https://photos.app.goo.gl/ZXQRHdf4q6Ffiw4K9
Не се предава и преди десетият, последен опит, удпява да я подкара и да запали горелката.
В момента е с монтиран мек старт, но въпреки това друг, 700вата ЮПС също писка за малко.
Зареждачките не ги мисли! Лично аз не съм наблюдавал какво прави Техногамата. Другият ЮПС превключва на подържащо зареждане веднага след като напрежението се качи до 14 и колко беше- забравил съм. Но пък има други предимства.
Прави си месечно по една тренировка на акумулатора и това е!
Ако някой знае за устройство с умна, нека сподели!

Тема "юпс за котел на твърдо гориво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: